Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-15, 14:47   #434
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
iamsolucky, czyli wg Twojej wiedzy, informacje producenta, który na opakowaniach podaje "Skuteczna ochrona UVB 50+/UVA 30" (w przypadku Sorayi spf 50, o ile się nie mylę tej, która zastąpiła uwielbianą 45tkę) czy w przypadku kremu do twarzy "(...) UVB 30/UVA 18", są niewiele warte ?
Soraya spf50 ma dodatkowo dwutlenek tytanu wiec dzięki filtrowi mineralnemu ochrona jest większa niż w przypadku tej 45. Napiszę tak: jeśli widzę że krem nie posiada ani filtrów mineralnych, ani choćby jednego stabilnego chroniącego przed UVA w tą obietnice super najwyższej możliwej ochrony nie wierzę. Trzeba wiąć też pod uwage że jest kilka naturalnych blokerów UVA-chocby tarczyca bajkalska- i często właśnie takie dodatki podwyższają ochronę, jak np w bb kremach, które zazwyczaj opierają się tylko na tlenku cynku i dwutlenku tytanu i chronią nawet nieźle o ile nie zostaną starte. Dobre filtry mają firmy pochodzące ze stajni L'oreala czyli LRP, Vichy. Bioderma też super chroni

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
znalazłam taki link http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...trujemy-filtry na samym dole jest tabelka z podziałem filtrów i do filtrów szerokiego spektrum zaliczono również Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, który znajduje się w Soraya na trzecim miejscu, co o tym sądzisz?
dziękuje za link Do tej pory czytałam info o tym że te filtry absorbują tylko UVB
Tylko ciekawe jak ma się sprawa ze stabilnością tych filtrów?

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-05-15 o 14:52
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora