Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Atrederm
Wątek: Atrederm
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 08:35   #1250
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez smutna1 Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego plamy są ciemniejsze,filtr miałam iwostin i stosowałam na niego puder mineralny więc chyba wszystko robiłam ok.Od dwóch tygodni przestałam używać atre bo po prostu wystraszyłam się że będzie jeszcze gorzej.Szkoda mi bo myślałam że nie będę przerywać kuracji a teraz nie wiem co robić.Jeśli te plamy są hormonalne to może powinnam zrobić sobie jakieś badania?
Smutna, plamy które wychodzą teraz bardzo często nosimy od lat. Dużo za dużo melantocytów siedzi sobie w skórze właściwej jak bomba z opóźnionym zapłonem i czekają na bodziec coby ozdobić skórę ciemną plamą (bodźcem może byc promieniowanie uv, tabletki antykoncepcyjne, zmiany o obrębie tarczycy, choroby wątroby, uzywanie kosmetyków fotouczulających). Bardzo często zbiegają się dwie przyczyny, np. opalanie plus śr. antykoncepcyjne.

Tretinoina to bardzo dobry wybór. Wsparcie jej działania kwasem azaleinowym, glikolowym, hydrochinonem może przynieść poprawę. Poczekaj z tym jednak do jesieni.

Póki co - serum c plus filtry. Ewentualnie kwas azaleinowy (Acnederm).
Pamietaj, że przebarwienia wywołuje i pogłębia także promieniowanie uva, które kazdego dnia czy to w lipcu czy listopadzie ma takie same natężenie. Przenika przez szyby, ubrania. Nie trzeba się opalać, zeby plamy wyszły na wierzch.

Kolokwialnie mówiąc - jeśli w dzien jest widno, to wiadomo, że uva bombarduje nasze nieszczęsne twarze.

Aha, polecam też daszki, kapelusze i porządne okulary przeciwsłoneczne (od optyka oczywiście, te z marketów czy od ulicznych sprzedawców są gorsze dla oczu niż brak okularów).
__________________
Jeszcze w zielone gramy...

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-05-09 o 08:36
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora