Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-21, 19:04   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!

Cytat:
Napisane przez tinak
wITAM!
Niestety zawód jaki wykonuję nie pozwala mi na przesiadywanie na forum ,a jak przychodzę do domu marzę o spaniu!akurat dziś znalazłam chwilkę na zapytanko, więc wybaczcie infantylne złożenia zdań ale spieszę bardzo.,serdecznie prosiłabym o treściwe odpowiedzi, bo z czasem niestety nie wyrabiam a szkoda bo chciałąbym poczytać fora zwłąszcza bc!!!Z góry dzieuję za pomoc.
takich pytań chyba jeszcze nie było więc może przyda się to innym biochemiczkom!

oto moje pytania

1. czy mogę używać maści z witaminą A na skórę wokół oczu, w celu zapowbiegania zmarszczek ? Czy nie przyspieszy to "dojrzewania" skóry i czy nie osłabi działania późniejszych kremów faktycznie przeciwzmarszczkowych? czy robić okresowe kuracje tą maścią czy codzinnie jej używać? czy dodatkowo można by używać jej na krem przeciwzmarszczowy?(wersj a dla mojej mamy)mam 22 lata. na skórę twarzy korzysne działanie też będzie?
Na maści na stronie frontowej napisane jest retinol palmitas, a skład jest taki :substancja czynna palmityrian retinolu, substancje pomocnicze : wazelina biała, aromat cytrynowy, woda oczyszczona.

2 pytanie: (z myslą o mamie) wiem że kuracje retinaldehydowe to "miłość na całe życie" ,że najpierw svr hydroacid alfa,żeby przegotować skórę, a potem kremy z retinalem...
że trzeba je wprowadzać początkowo raz na tydzień kremy z retinaldehydami, potem częściej stosować, np jednego dnia krem z retinaldehydem,2 nawilżacz, potem już używać reinaldehydów tak często jak się da w okresach jesień-zin\ma-wiosa, laten 1 x w tyg dla podtrzymania efektu. więc moje pytanie jest takie czy nie można po zastosowaniu kremów: eluage, ystheal, diroseal, diacneal, zorac lub retinA nałożyć kremy o typowym działaniu przeciwzmarszczkowym? np z kawiorem, elastyną, kolagenem teraz modnym pozyskiwanym z ryb? a jeśli nie to dlaczego i jakich składników unikać?

serdecznie proszę o treściwe odpowiedzi!!!
dzieuję z góry za wszystkie!!!

pozdro!!!


Ad.1.

Maść z wit A zawiera najłągodniejszą i najmniej aktywną postać wit A - retinyl palmitate. MA on raczej właściwości gojące niż przeciwzmarszkowe, więc cudów w tym kierunku nie zdziała. Nie jest to postac, która mogłąby spłycić zmarszki, należało by zstosowac silniejszą postać wita,miny A, np retianldehyd który znajdziesz tylko w porduktach filrmy Avene [opatentowali ten skłądnik], takich jak: Ystheal+ czy Elouage. Ystheal byłby dla Ciebie, Elouage dla twojej mamy, gdyz Elouage to to samo co Ystheal+, tyle że wzbogacony o frakcje kwasu hialuronowego.

CO do "przyzwyczajania się" skry do kosmetyków - jest to mit, ktorego nie potwierdzają badania.
Tu artykuły na ten temat:

http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php

http://www.wizaz.pl/basia_kosmetyki_a_wiek.php
Ad.2.
Generalnie, nikt do tej pory nie odczuwał potrzeby nakłądania dodatkowo kremy p/zmarszkowego na retonoidy. ALE, jesli np. odczuwasz Ty czy Twoja mama wysuszenie, ściągnięcie skóry po aplikacj retinoidu, mozesz po 1-1,5h nałożyć na twarz jakis krem nawilżający, wazne jest aby nie miał on w skłądzie drazniących sklądników, czyli np kremy z kwasami AHA, BHA czy z wit C odpadają.
Krem z kawiorem czy eloastyną mogłby być, te z kolagenem to niestety chwyty marketingowe, nie daj się nabrać.
Chyba najlepiej sprawdzają się apteczne nawilżacze o prostych skłądach, takie jak: Hydrance Optimale Legere albo Riche, Hydraphase, Physiogel, NAnobase czy Lipobase itp...


Moja mama stosowala retin A, a po godzinie smarowała się NAnobase - efekty super. teraz [lato] uzywa Ysthealu na noc
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując