Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-10-22, 21:36   #3378
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co do ser:
jeśli ktoś lubi wodne sera, to odradzam serum odmładzające Skin Up Verony. Za szybko je wrzuciłam do koszyka w Hebe nie bacząc na to, że zaraz po wodzie jest emolient Isohexadecane. Serum jest mleczne, płynne, lekkie przy nakładaniu, aplikuje się z poślizgiem w silikonowym stylu, od którego odwykłam. Ale jednak ten emolient robi swoje i moja skóra świeci się jak po kremie. Będę je jeszcze testować, ale jak tak dalej pójdzie, to skończy jako serum na rejony oczy-dekolt-szyja.

Co do mycia: mam micel Biolaven i nie jestem zachwycona. Plusy że ładnie pachnie i nie podrażnia oczu, co przeważnie robią mi micele drogeryjne, ale pieni się na skórze i ogólnie czuję go jeszcze jakiś czas po użyciu, czyli nie jest neutralny.

Testowałam też dziś białą glinkę (kaolin) Nacomi (kupiłam z myślą o peelingu skóry głowy), ale ja się do glinek jednak nie mogę przekonać. Efekt uspokojenia i ujednolicenia skóry jest bardzo krótkotrwały, a papraniny sporo jak dla mnie, upaćkałam sobie spodnie i włosy.
Tak samo robi micel lipowy Sylveco, też nie jest neutralny, w końcu to ta sama parafia...
U mnie to nie wiem czemu, ale wszystkie micele się pienią, Sensibio też.

Ja glinkę dodaję do gotowców, np do szamponów, albo do mleczka czy żelu do mycia twarzy lub ciała. Tak mi się najlepiej sprawdza. Wolę myć glinką twarz co drugi dzień niż nakładać w formie maseczki. Tak też mi się lepiej sprawdza, gdy ją nałożę częściej, ale na minutę i przemasuję, niż trzymając te "maseczkowe" 15 minut, mimo, że rzadziej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora