Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tanie Noclegi W Chorwacji-kto Poleci??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-09, 14:14   #19
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: Tanie Noclegi W Chorwacji-kto Poleci??

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Ciekawy wątek - aktualnie poszukuję apartamentu w Chorwacji dla 5 os (4 dorosłych + 1 dziecko), najlepiej z aneksem kuchennym.
Miejscowość - w zasadzie nie ma znaczenia, ponieważ nigdy tam nie byli i nie orientują sie, gdzie lepiej czy ciekawiej - wiec zdaję się na wizażanki.

jedynym wymogiem jest piaszczysta plaża - w których regionach takie można spotkać?
Z tego co wiem, piaszczyste plaże można znaleźć w okolicach Zadaru. W Orebicu, gdzie sie wybieram, też podobno się taka znajduje. Trzeba jednak pamiętać, że określenie "piaszczysta" w odniesieniu do chorwackich plaż oznacza cos innego niż nasze plaże. tam jest to najczęściej gruby żwirek. Widziałam taką plażę w Biogradzie, cos takiego jest też w Vodicach oraz sąsiedniej Tribunji. Prawdę mówiąc nie podobały mi się - ten pseudopiasek był jakis taki szaro - bury i ubity. No, ale może w innych rejonach jest lepiej. Mi osobiście skalne wybrzeże nie przeszkadza. Najfajniejsze sa takie miejsca, gdzie wprost ze skałek można skakać do bardzo głębokiej wody. Bajecznie
Dodatkowo wszystkim wybierającym się do Chorwacji polecam zabranie maski i fajki do nurkowania. Woda jest krystaliczna, urozmaicone dno i mnóstwo małych kolorowych rybek.

Przypomniało mi się - miejscowość Nin niedaleko Zadaru. Podobno fajna dla dzieci, daleka płycizna, piaszczysta.

Edytowane przez to ja magda
Czas edycji: 2008-06-09 o 14:19 Powód: uzupełnienie
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując