Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sztuczne, a naturalne... Żelowe czy akrylowe??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-20, 17:49   #9
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Sztuczne, a naturalne... Żelowe czy akrylowe??

Nie wiem czy warto niszczyć sobie naturalne paznokcie takimi tipsami... nie wiem czy potem nie będe żałowała i pół roku doprowadzała naturalne do porządku??
Jeśli skożystasz z usług stylistki u której masz pewnośc, że zmatowi Ci płytkę przed założeniem, a nie spiłuje, to paznokcie nie będą zniszczone po zdjęciu. Częste zmienianie paznokci może, ale nie musi, mieć też wpływ na osłabienie płytki - ja staram się nie zdejmować całej masy przy zakładaniu nowych paznokci - Napewno paznokiec znajdujący się pod akrylem jest odwodniony i odtłuszczony, a więc osłabiony, ale gdy nie jest przepiłowany, stosowanie utwardzacza w pełni wystarczy po zdjęciu paznokci, ja zalecam też wtedy stosowanie odżywki z mirrą, ale nie jest to konieczne.
Czy takie tipsy są trudne w pielegnacji??
Napewno trzeba je regularnie uzupełniac co 3-4 tygodnie, zbyt długie oczekiwanie na uzupełnienie wpływa niekożystnie na naturalną płytkę, zwiekszając ryzyko urazu (pęknięcie, wyginanie naturalnej płytki) naturalnego paznokcia. W niektórych salonach stosuje sie po 2 tygodniach manicure w celu zlikwidowania optycznie odrostu - bez uzupełnianai - ale nie jest to konieczne, jest to raczejestetyczny zabieg. Zaleca się stosowanie oliwki na skórki jak i pod paznokieć conajmniej raz dziennie. Odżywia to rosnący paznokieć, a także nawilża od spodu dzięki czemu paznokieć po długotrwałym uzupełnianiu nie zwija się pod akrylem. Oliwke powinno się stosować równiesz nie posiadając tipsów, uelastycznia to skórki i powoduje, że sie nie zadzierają.
Czy żałujecie, że podjęłyście się przedłużaniu czy może jesteście zadowolone i lubicie na nich tworzyć różne cudeńka?

Być może uznasz mnie za nieobiektywna osobę, gdyż jestem stylistką. Swojego czasu zakładałam paznokcie u stylistki - nie miałam wtedy kursów. I byłam bardzo zadowolona. Bardzo podobało, i podoba mi się do dziś jak ludzie podziwiają moje paznokcie.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując