Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-01, 19:09   #4266
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość



Mikser kuchenny może mieć zbyt wysokie obroty, najlepiej gdy da się je regulować (używasz blendera ręcznego?). Sprzęt kuchenny powinien być jednak zakupiony specjalnie do mieszania kosmetyków, nie pożyczony z kuchni. I na odwrót: produkty spożywcze nie powinny mieć kontaktu ze sprzętem stosowanym do kosmetyków.

Co innego może być przyczyną problemów z emulsją, niektóre składniki (np. ekstrakty) lub określona ich kompozycja może powodować rozrzedzenie. Spróbuj zrobić krem bez ekstraktu z mandarynki.
Dziękuję Lorri za odpowiedź
Robiłam też kwas z truskawką i wyszło w porządku, z mandarynką nie robiłam to fakt i jeszcze ten mikser. Używałam zwykłego miksera kuchennego(nie blender) tylko z mieszadełkiem takim świdrem.
Jedno mieszadełko mam odłozone w półeczce do przeznaczenia tylko kosmetycznego, dokręcam nim już geste kremy gdy mikserek nie daje rady. Z tym daje sobie wyśmienicie radę. Dlatego sądziłam, że z ukręceniem kremu od podstaw tez da sobie radę. Gdzieś tu na watku jedna dziewczyna zasugerowała, że nawet mocnym wstrząsaniem opakowania wymieszała fazy (nie z bazy)
Przyjedzie do mnie mieszadełko to spróbuję na mini ilosci zrobić jeszcze raz z mandarynką i kwasem i dam znać jak moje eksperymenty jużna mikserze odpowiednim.
Dzieki

Przykro tylko że do sklepu pisałam po kilka razy i na ten temat odpowiedzi nie uzyskałam :/

Edytowane przez kerne
Czas edycji: 2012-10-01 o 19:10
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując