Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-04, 16:04   #4290
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Muszę cię troszkę zmartwić, jeśli skóra jest w takim stanie jak widać na zdjęciu, to nie ma jakiegoś jednego cudownego specyfiku, który spowoduje, że wszystko zniknie. Tutaj aż się prosi o zestaw.

Kwasy to dobry pomysł, szczególnie że nadchodzi jesień. Niekoniecznie w formie kremu. Ja je wolę je raczej w formie toniku (max 10%).
Coś delikatnego do oczyszczania, polecam Cetaphil (może mało naturalny ale wystarczająco łagodny).
Coś porządnego do nawilżania. Polecam olej z pestek malin. Do tego możesz sobie zrobić takie proste serum z kwasu hialuronowego z niacynamidem (niacynamidu 5% wystarczy). To serum spokojnie możesz na olej kłaść.

Czyli przykładowy schemat wyglądałby tak:
Umyć buzię Cetaphilem. Na to kwas, posiedzieć z nim z 5-10 min. Zmyć. Na to posmarować cienką warstwą oleju, na to może być to serum z niacynamidem. To na noc. Na dzień przy kwasach koniecznie filtr, pod filtr też to serum z niacynamidem możesz dawać.

Dość to proste a skuteczne. Jak masz pytania to pisz. Postaram się tu zaglądnąć jutro.
Dziekuje Tobie za informacje.

Oczywiscie wiem, ze jeden specyfik nie wystarczy. Kiedys mialam wlasnie krem z kwasem mlekowym i tonik.. było cudownie
Cetaphil miałam i nie byłam zadowolona, piekła mnie po nim skóra i ciągle miałam jakies krosty na żuchwie. Serum z HA tez mialam, ale nie widzialam absolutniej zadnej poprawy stanu skóry, więc więcej nie kupilam. ale bylo to serum z pantenolem i allantoina.

Tak myślałam ewentualnie nad tonikiem z jakims kwasem? Byc moze olej, choc boję się ze będzie mnie zapychal Uzywalam kiedys winogronowego z pestek i lnianego.. makabra
Do mycia skóry używam teraz mydła Afrykańskiego, bo porządnie doczyszcza mi skórę i jest w duzo lepszym stanie niz jak uzywalam wczesniej. Co do kremu to przydalby mi sie pod makijaż.

Moze zamowic:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ton...cyjny-50-ml/18
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kre...dalowym-50-g/7

Wolalabym krem z mlekowym kwasem, ale gotowca nie znalazlam, a szczerze to troche przeraza mnie kupowanie polproduktow i robienie kremu
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2012-10-04 o 16:08
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując