Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Płatny drugi kierunek studiów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-19, 16:08   #11
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez synth Pokaż wiadomość
A można wybrać za który się płaci? np. ja rozpoczne teraz pierwszy kierunek i za rok zaczne drugi kierunek, to moge placic za ten pierwszy, a nie drugi?
a może to jest tak, że wtedy trace 120 ECTS-ów rocznie robiąc dwa kierunki i po prostu jak mi sie skoncza to je dokupuje? w sensie w tym roku rozpoczne pierwszy to strace 60ECTs-ów, w nastepny 2 kierunki, czyli strace 120ECTS-ów i w roku 2015/2016 bede tylko miec jeden semestr za darmo i za reszte juz place? tak to dziala?

Są jakieś sposoby, żeby móc nie płacic?

Jeszcze mam jedno pytanie, te 210 ECTS sa na licencjat tak? a co jesli drugi kierunek, na kotry chce isc, nie ma podzialu na licencjat i magisterke, tylko jest 5-letni?
Nie, nie, na dany rok pula ECTS tyczy się tylko jeden kierunków. Nie jest tak, że skoro masz te 210, to sobie w jednym roku zrobisz 120 na dwóch kierunkach - bezpłatnie masz tylko jeden kierunek, drugi jest płatny. Czyli jeśli zaczniesz teraz dziennie kierunek i zadeklarujesz go jako pierwszy (czy jak to tam działa na Twojej uczelni), to pula ECTS uszczupla się tylko o przedmioty z tego kierunku. Możesz w tym samym czasie podjąć milion pińset innych kierunków, ale wciąż bezpłatny będzie tylko ten pierwszy.
Nie mam pojęcia, czy można w trakcie studiów zmienić z tych podstawowych, bezpłatnych na płatne - pewnie będzie to możliwe, ale szczegółów nie znam. Na chwilę obecną mam problem z określeniem jednego kierunku jako drugiego i płatnością za nim, bo Panie na uczelni orientują się jeszcze mniej niż ja.

Jeśli otrzymasz stypendium rektora, to nie płacisz za drugi - ale tu już się pogubiłam, na którym kierunku miało być to stypendium i czy działa to wstecz, czy do przodu.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując