Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? część XX.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-12, 20:43   #84
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, że wyszły mi klopsiki idealne. Po 200 g mięsa mielonego wołowego i z indyka, łyżka musztardy (użyłam Staropolskiej z Pudliszek), łyżeczka soli, łyżeczka pieprzu, po kilka łyżeczek słodkiej mielonej papryki i suszonej natki pietruszki, z 3 łyżki oleju - użyłam zalewy z pomidorów suszonych i kilka pomidorów suszonych drobno pokrojonych, 1 jajko i na oko z 3 łyżki bułki tartej. Masa się chłodziła kilka godzin. Potem uformowałam z tego klopsy. Idealna konsystencja, nie rozwalały się.

Do tego dorobiłam prosty i szybki dip koperkowy - z robienia surówki została łyżeczka posiekanego koperku, więc dodałam porządną łyżeczkę suszonego, szczyptę pieprzu i soli, z 3 łyżeczki soku z cytryny, jeden duży gęsty jogurt naturalny, 4 czubate łyżeczki dietetycznego majonezu. Dokładnie wymieszane przegryzało się pół godziny w lodówce.
Bardzo apetycznie brzmią te przepisy

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
:

U taty była oczywiście gęsina na św. Marcina w sosie z dodatkiem jabłek, suszonych śliwek i grzybków. A także kotlety, pyzy na parze, smażone plasterki ziemniaków, buraczki tarte i w całości, kapusta z grzybami i modra.

Bardzo Wam dziękuję za komplementy pod adresem rogali! Smakowo były naprawdę ok, grunt że ciasto listkowało
Ale mam refleksję, że w sumie z typowo poznańskich wypieków to wolę rożki, a konkretniej spody rożków no i brzdąca chociaż jego prawdziwym fanem nr 1 jest mój tata znacie? Bo może tylko wydaje mi się, że to poznańskie wyroby
Zazdroszczę tej gęsiny, uwielbiam, a jem rzadko, bo ciężko zdobyć dobrą. Rogale oglądałam w poprzednim Twoim poście i są mega Zdecydowanie ten brzdąc jest poznański, ja nigdy o takim cieście nie słyszałam

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość

U mnie dziś karkówka z worka. Wymieszna z musztarda ketchupem, odrobina majonezu.
Pieczone ziemniaki, buraczki że słoika
Zjadałabym, mięso musi być mega soczyste.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość


Marchewkowe ciasto z polewa śmietankową o smaku pomarańczowym
Wymienię na sernik, bo właśnie mi się chłodzi
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora