Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-09, 21:32   #4591
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Pozwolę sobie wykorzystać to, co wypunktowała Silwena. Dzisiaj mija mi 71. dzień leczenia, łykam Curacne w dawce 40 mg/doba (mam taką od początku kuracji), nie łykam żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

W skutkach ubocznych mogę odnotować:
- suchość warg,
- suchość skóry całego ciała,
- suchość spojówek, pieczenie oczek,
- bole głowy (aczkolwiek głowa bolała mnie tylko przez pierwsze 3-4 dni )
- łuszczenie sie skory na twarzy, suchość skóry i skórki odstajace (teraz jakby mniejsze jest to łuszczenie )
-bóle stawów, kręgosłupa (najbardziej odczuwałam to w pierwszym miesiącu, teraz nic mnie nie boli )
-pieczenie, podraznienie, czerwienieine twarzy (generalnie największe podrażnienie czułam przed świętami, jak przyszły mrozy i nie miałam jeszcze żadnego kremu ochronnego, a jedynie nawilżacze)
-lenistwo, zmęczenie (głównie wzmożona senność )
-podwyzszone wyniki badań (lekko skoczył mi cholesterol i trójglicerydy, a ASPAT i ALAT to nawet spadły )
-pierwszy okres spóźnił mi się ponad tydzień, drugi tylko kilka dni (pierwszy i drugi od rozpoczęcie kuracji )
-więcej grzechów nie pamiętam

Teraz buźkę mam ładnie wygładzoną, już mi mało co wyskakuje. Chyba tylko 2-3 syfki od początku miesiąca. No i jak coś chce wyjść, to i tak jest szybciej zabijane przez izo
Cieszę się, że zdecydowałam się na zmianę dermatologa i na kurację izo
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora