Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-25, 11:19   #51
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Motyw latania w kulturze - POMOCY!!!!

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Hm. Dochodzi jeszcze s-f, każdy Batman czy inny super bohater potrafi latać...
Choćby Keanu na końcu Matrixa 1. :

Nic mi nie przychodzi do głowy poza filmami, które wpisała Chili; swoją drogą, świetny wybór.
W tej chwili może jeszcze tylko film z Richardem Gere, ''Mr. Jones'' (przeciętny, ale dosyć ładny), gdzie gra chorego psychicznie pacjenta. No, i może jeszcze ''Dzieciak'' (bardzo: taki sobie) z Brucem Willisem - ale, było nie było, ten zrealizuje w końcu dziecięce jeszcze marzenia o lataniu.
Dodałabym jeszcze ''Zmęczenie materiału'' (Cusack, Thornton; bdb film), tam akurat niby nie ma typowego latania, jest za to ''oczyszczenie'' - finałowa (prawie) scena to ta, gdy bohaterowie ustawiają się ''pod boeinigiem'' i unoszą się w górę wykorzystując (przeżywając - uściślijmy) turbulencję; bohaterowie są w ogóle ciekawi, oczywiście, w pierwszej kolejności (?) postać kreowana przez Billy'ego Boba Thorntona. Możesz także wykorzystać postać Maggie O'Connell, ''Przystanek Alaska'', która kiedyś marzyła o prawie (?), pieniądzach, poukładanym życiu ''typowej dziewczyny'', a w ostateczności przeznaczenie przywiodło ją do latania; także i Morris jako postać pilota i astronauty jest ciekawa - ale tu już warto znać serial, by wiedzieć, które sceny wykorzystać.

Poza tym, myślę, że możesz zahaczyć także o tematykę lotów w Kosmos. W końcu to nie jedynie gwiazdy, ale właśnie owo dążenie do oderwania się od Ziemi zaprowadziły człowieka na orbitę i dalej.
Można rozkładać Apollo 13, można zastanawiać się np. nad Protem z K-Paxa, ale niedawno TVN puściło ''Kosmicznych Kowboi''. Bardzo fajna pozycja, nie tylko o tym, że na marzenia nigdy nie jest za późno, ale o tym, że przez lata mogą one w ogóle nie ulegać zmianie i wciąż wyciągać człowieka poza atmosferę.
Niezły pomysł z lotami w kosmos Wkońcu ileż teraz cywilów za zobaczenie Ziemi "z zewnątrz" płaci miliony,a ileż o tym marzy, wiedząc oczywiście, ze na tych marzeniach jedynie się skończy...

A motyw z Neo-Spidermenem Z kumpelą 3 razy przewijałyśmy, taki ubaw miałysmy z Keanu

Co do nowych propozycji to może "Avaitor"... Piosenki- Lenny Kravitz "Fly away", albo mojego kochanego Sinatre "Come fly with me" albo "fly me to the moon",a z polskich może Lady punk tylko tytułu dokładnie nie pamiętam, chyba "Każdy może latać" albo coś takiego.

Aete dawno Cię widziałam w wątkach na kulturalnych
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując