Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-10, 09:30   #56
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
"Spotkania z drugim człowiekiem..." jakie filmy? proszę o pomoc :)

Jakie znacie filmy, które można by podciągnąć pod temat pracy:

W spotkaniu z drugim nasze poszukiwania albo się rozminą, albo się odnajdąą. Jeśli odnajdziemy się nawzajem, on stanie się pełnym człowiekiem dzięki mnie i ja stanę się pełnym człowiekiem dzięki niemu. ks. J. Tischner
Spotkania z drugim człowiekiem jako istotny czynnik kształtujący życie wybranych bohaterów literackich i filmowych.

To jest praca na konkurs literacki, a u mnie ze znajomością filmów kiepsko, nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś oglądałam...
Z literatury wzięłabym na pewno coś z Biblii, jak spotkania z Jezusem wpływały na zachowania Marii Magdaleny i takie tam przykłady i że obecnie też spotykamy się z Jezusem w słowie Bożym
Może z lektur jeszcze Ksiądz z IV części "Dziadów", którego Gustaw oskarża o to, że wskazał mu drogę o książek, że teraz nie umie normalnie pojmować świata;
Jeszcze "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" i "Imię Róży" są chyba na temat, ale musiałabym to jeszcze raz przeczytać a na napisanie mam tydzień (ale też tydzień ferii...)
Pomyślałam o Konradzie Wallenrodzie (spotkanie z Halbanem), i...

dalej będę musiała pomyśleć, ale bardzo bym chciała żebyście podały mi tytuły filmów, na których mogłabym się jakoś oprzeć, bo kompletnie nie mam pomysłu...

Mam nadzieję, że to nie jest łamanie regulaminu
Z góry dziękuję za pomoc
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując