Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-08, 21:11   #1068
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja przed rozpoczęciem stosowania izo musiałam jedynie podpisać się pod zdaniem, że zostałam poinformowana o skutkach ubocznych i będę stosować SKUTECZNĄ formę antykoncepcji. Co mnie rozbawiło bo raczej wybierając jakąkolwiek ma się nadzieję chyba, że jest skuteczna (ok, różnie bywa).
Nie było mowy o hormonach.

Niedługo miną mi 4 miesiące na axotrecie, dawka 40 mg. Skutków ubocznych malutko, czasem pieką usta, podsychają, walczę z bolesnymi zajadami (obecnie ok) i robią mi się ranki w nosie.
I tyle!
Chyba, że cierpię na skutki odbijające się na psychice, faktycznie od jesieni mam spadek nastroju, zero motywacji, rozregulowany rytm dobowy .

I co najważniejsze, dalej mam zmiany trądzikowe ! Na twarzy i dekolcie pojedyncze i sporadyczne. Natomiast na plecach - szkoda mówić . Ok, są fragmenty skóry gładkie przy dotyku (wielka nowość u mnie :/) ale wciąż zmian jest sporo, są bolesne i duże . Nie da się nie wyciskać bo same się otwierają. Derm mówiła miesiąc temu, że wszystko idealnie i to ostatni rzut i już się tylko będzie goić. A tak nie jest ! + mało skutków ubocznych, może lek nie działa?
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora