Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-09, 17:16   #1076
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Ja sobie wczoraj czytałam artykuł FDA o skuteczności izotretynoiny i się trochę podłamałam

To super, ja mam całą twarz w zaskórnikach

Poza tym kiedyś też czytałam o tym, że izo nie działa na kaszaki, bo one nie mają nic wspólnego z trądzikiem. Mam kaszaka na policzku o ponad 3 lat, 10 dermatolożka z kolei (ta, która przepisała mi izo) mi go oczyściła, ale i tak dalej jest i boję się, że powróci. Pewnie w końcu trzeba będzie go wyciąć, może trzeba było tak od razu

link do artykułu: http://www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/...3639b1c_04.pdf

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Znalazłam jeszcze coś ciekawego o wypadaniu włosów, podobno biotynę warto brać:
http://www.hairlosshelp.com/forums/m...threadid=30270
a na polski może przetłumaczysz? chyba nie wszyscy sa tak biegli w angielskim...

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Masakra ;/ Odradzam wszystkim ampułki regeneracyjne do włosów w takich szklanych ampułkach ;/ Załatwiłam tak 2 palce na zgięciach, że hoho.

W 5sekund dosłownie mialam cały brodzik prysznicowy we krwi....
biedulka... mam nadzieje że nie bedziesz miała wyraźniej blizny - prawa ręka czy lewA?

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Kochana a jaką miałaś formę trądziku przed rozpoczęciem kuracji? Silny? Hormonalny?
Ja też cały czas narzekałam, aczkolwiek wczoraj wybił mi dokładnie co do dnia 3 msc kuracji. Plecy czyste (pomijając 2-3 małe guzki które przed miesiączką wyskoczą), dekolt podobnie jak plecy, usta przestały się przesuszać (dziwne trochę...), z suchością oczu mam duży problem...., włosy myję 2 razy w tyg (kiedyś codziennie), i najważniejsze widzę w końcu poprawę na buzi!<jupi> Czoło mam prawie bez żadnej zmiany acnowej z policzków schodzi powoli, rozjaśnia się, blednie jedynie wysypało mnie teraz mocno w dolnej częsci, cała żuchwa... Ale jestem dobrej myśli bo w końcu zaczęło się coś dziać, poprawiać na lepsze.

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Chociaż podobno trądzik w dolnej częsci twarzy (żuchwa) jest stricte hormonalny, więc może to przez ten mój androstendion..... Czy któraś z forumowiczek miała z nim kiedykolwiek problem bądź ma podwyższony na ten moment?
ja nie mam pojęcia jaki mam trądzik czy hormonalny czy tez nie - nikt mi nigdy nie kazał hormonów mierzyć.... ale przy następnym badaniu krwi to zrobię. Proszę powiedz tylko w którym dniu cyklu trzeba zbadac krew i co jak ten hormon wyjdzie podwyższony??????? ja mam w dolnej części twarzy i na zuchwach. Powyżej policzków nigdy mi nawet jedna krostka nie wyskoczyła.

Czy zanim przystapiłyście do izo robiłyście wymazy czy to np nie gronkowiec czy jakis wirus czy grzyb????? czy zio zwalcza także takie paskudztwa jak wirusy i grzyby czy gronkowca??????

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Ja przed rozpoczęciem stosowania izo musiałam jedynie podpisać się pod zdaniem, że zostałam poinformowana o skutkach ubocznych i będę stosować SKUTECZNĄ formę antykoncepcji. Co mnie rozbawiło bo raczej wybierając jakąkolwiek ma się nadzieję chyba, że jest skuteczna (ok, różnie bywa).
Nie było mowy o hormonach.

Niedługo miną mi 4 miesiące na axotrecie, dawka 40 mg. Skutków ubocznych malutko, czasem pieką usta, podsychają, walczę z bolesnymi zajadami (obecnie ok) i robią mi się ranki w nosie.
I tyle!
Chyba, że cierpię na skutki odbijające się na psychice, faktycznie od jesieni mam spadek nastroju, zero motywacji, rozregulowany rytm dobowy .

I co najważniejsze, dalej mam zmiany trądzikowe ! Na twarzy i dekolcie pojedyncze i sporadyczne. Natomiast na plecach - szkoda mówić . Ok, są fragmenty skóry gładkie przy dotyku (wielka nowość u mnie :/) ale wciąż zmian jest sporo, są bolesne i duże . Nie da się nie wyciskać bo same się otwierają. Derm mówiła miesiąc temu, że wszystko idealnie i to ostatni rzut i już się tylko będzie goić. A tak nie jest ! + mało skutków ubocznych, może lek nie działa?
ja jestem 2 miesiące na axotret -tez 40 mg ale ja jstem zachwycona bo faktycznie na razie efektów uczonych prócz suchości ust i oczu nie mam ale skóra z dnia na dzień ładniejsza i mniej widoczne te krostki są.....

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

dzisiaj kupiłam z zaja med krem wybielający na przebrawienia co prawda nie ma tam nic o trądziku tylko o starczych czy posłonecznych czy pociążowych ale co tam - 13 zł tylko więc spróbuję.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora