Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-05, 16:44   #4403
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
kurcze, a piszą, że nie zapycha... ewentualnie myślałam jeszcze o oleju z pestek arbuza, podobno bardzo lekki i też niby niezapychający....
Nawet jeśli olej jest niekomedogenny (żeby taka deklaracja była prawdziwa, trzeba by zrobić testy, inaczej to tylko pobożne życzenia) albo nawet wspomaga walkę z zaskórnikami, sprzyjając normalizacji rogowacenia i ewakuacji łoju (dzięki dużej zawartości kwasu linolenowego), to nie znaczy, że nie będzie powodował powstawania krostek. Komedogenność dotyczy tylko generowania zaskórników. Krostki mogą się pojawiać niezależnie od nich, i to bardzo szybko.

Trochę informacji na ten temat + wyniki testów olejów:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1397.

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
oczywiście ja poza zaskórnikami mam też wiele krostek (takich widocznych pod światło), czyli ewidentnie coś mnie zapycha, ja stawiam na podkłady....
A czy nie masz po prostu cery skłonnej do tego typu zmian? Bez względu na stosowane kosmetyki...

Tradycyjnie polecam olej z pestek malin.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
dziekuje a ktore stezenie atredermu wybrac na poczatek? musze pozniej stosowac filtry?
Chyba pomyliły Ci się wątki. Ten jest o Acne-Dermie (specjalnie dodałam w tytule, że to krem z kwasem azelainowym, bo czasem może się nawet "wzrokowo" pomylić z Atredermem).

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Nie pomoże na pewno na jedną rzecz- trądzik (hormonalny?gronkowcowy?) w postaci bolących guzków.
Z gronkowcem też sobie radzi: http://jac.oxfordjournals.org/content/29/6/661

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-01-06 o 00:38
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora