Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odmowa przyjęcia na badanie ze skierowaniem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-26, 19:19   #26
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Odmowa przyjęcia na badanie ze skierowaniem

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nawet jak nie skorzystasz z uprawnień dla kobiety w ciąży to i tak możesz iść na wizytę na NFZ. Jeżeli EWUŚ pokazuje brak ubezpieczenia, a ty jesteś ubezpieczona, wystarczy że napiszesz odpowiednie oświadczenie - powinni Ci w rejestracji u lekarza podpowiedzieć takie rozwiązanie.
Nie jest to takie oczywiste, ponieważ ostatnio NFZ brzęczał, że nie będzie uznawał oświadczeń pacjentów w kwestii objęcia ubezpieczeniem...

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez czarnabiedronka Pokaż wiadomość
Jeżeli jeszcze będziecie potrzebowały pomocy z zakresu Praw Pacjenta, pisz śmiało Siedzę w tym w sensie zawodowym
Zdaj relację, jak wszystko się zakończyło!

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Kochana, lekarka/pielęgniarka, czy ktokolwiek to był popełniła przestępstwo nieudzielenia pomocy! Możesz zawiadomić o tym Prokuraturę.
Dodatkowo możesz zwrócić się o wyjaśnienie tej sprawy do Rzecznika Praw Pacjenta w swojej miejscowości, a także do Izby Lekarskiej.
Prawa Pacjenta są w Polsce nagminnie łamane i trzeba z tym walczyć.
Nikt nie ma prawa zmuszać Pacjentów do pobierania świadczeń odpłatnie, skoro mają gwarantowane świadczenia z NFZ- płacą składkę! Lekarze, szpitale itp. mają płacone za nasze wizyty i leczenie, więc dlaczego usługi medyczne świadczone ze środków NFZ są słabszej jakości?
Walczę z tym od kilku lat i polska służba zdrowia codziennie zaskakuje mnie czymś nowym i bardziej wyrafinowanym
Zawodowo zajmuję się błędami medycznymi i wierzcie mi, że czasami nie mogę po nocach spać, jak sobie pomyślę, że to wszystko dzieje się naprawdę!

Zapraszam Was na stronkę Rzecznika Praw Pacjenta- są tam bardzo przydatne informacje.

P.S. Jeżeli Twoja córka przez opóźnienie rozpoczęcia leczenia doznała dodatkowej szkody, tj. dłużej cierpiała, doszło do rozprzestrzenienia się choroby, albo jej zaawansowanego stadium, należy się zadośćuczynienie i odszkodowanie. Ja zawsze jednak, żeby nauczyć lekarzy rozumu, najpierw zgłaszam sprawę do Prokuratury.
Uważam, że im więcej zgłoszeń i postępowań, tym bardziej ostrożni będą lekarze przy wykonywaniu zawodu. Tym samym podniesie się jakość świadczonych przez nich usług medycznych

Od razu też zaznaczam, że nie mam na celu niszczenia nikomu życia, czy kariery- Prokuratura tylko gdy błąd/zaniechanie jest naprawdę poważne.
Nieudzielenie pomocy jest przestępstwem, co oznacza, że w Twoim przypadku sprawa była poważna.

Pozdrawiam.
Ja bym tak łatwo nie pisała o tym, że ktoś popełnił przestępstwo. Trzeba by ocenić, czy było bezpośrednie zagrożenie życia, czy też ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/ja...ielenia-pomocy
Kwalifikacja czynu byłaby inna.

Druga sprawa - proponuję jednak nie zawalać Prokuratury jak leci, bo jest jeszcze parę innych możliwości rozpoznawania i realizacji roszczeń.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując