Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyniki krzywej insulinowej i krzywej cukrowej
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-06, 12:55   #12
zoee5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 149
Dot.: Wyniki krzywej insulinowej i krzywej cukrowej

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
nie jem weglowodanow przetworzonych, nie do konca oznacza to niskoweglowodanowej diety, bo warzywkami czy owocami tez mozna nadrobic wegle...ale generalnie zero: cukru, zboz, nabialu (tez dziala insulinogennie), straczkowych
wczesniej staralam sie jesc wedlug IG przez kilka lat (bez cukru, ale z wieloziarnistym pelnym zbozem, z nabialem i mala iloscia owocow), i nigdy nie udalo mi sie zejsc z lekow w tamtym okresie, dopiero po odstawieniu powyzszych nastapila ogromna zmiana
i przede wszystkim wysilek fizyczny (niestety mega intensywny) poprawia wrazliwosc insulinowa w znaczacy sposob
aha i dodam, ze metformina u mnie niewiele zmienila, mialam bardzo niski cukier co prawda, ale dalej odczuwalam skoki po zjedzeniu wegli i waga nic a nic nie drgnela

Dziękuję za odpowiedź, zapoznam się z blogiem. Czy dobrze zrozumiałam, że schudłaś stosując się do zasad IG, ale poprawa wyników nastapiła przy diecie mięso+warzywa+owoce?

Ja byłam juz u kilku diabetologów i porady są różne jeżeli chodzi o dietę, są zwolennicy i przeciwnicy IG, jedni uważają, że powinno się wszystko jeść ale małe porcje 5 razy dziennie (to się u mnie nie sprawdza, bo 5 razy dziennie to u mnie cały dzień jedzenia). Moja siostra dostała dietę i ma jeść max 3 razy dziennie (w tym 2 jakieś koktajle gotowe + 1 posiłek stały) - ale to nie u nas było, wyniki jej się polepszyły, ale ona juz ma rozwinięta cukrzycę typu II. Mam więc mętlik w głowie i coraz więcej kg na koncie.
zoee5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując