Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-09, 20:37   #4921
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
a porownujac sklad? chodzi pod wzgledem zpaychania porow itp
oj zapychanie porów to taka loteria... nie tylko składnik jakiś, ale jego zestawienie, kombinacja, ilość... tego to ja nie jestem w stanie odgadnąć, czy akurat madara twoim porom się spodoba czy nie ja madarę próbowałam i wydawał mi się leciutki. w moim przypadku wchłaniał się bez powłoczki, ale dla mnie akurat to mało komfortowe było, bo jak moja skóra czuła, że nic na niej nie ma, to zaczynała pluć tłuszczem i okropnie się świeciłam... ale prócz mnie chyba żadna takiego problemu nie miała, więc myślę, że warto spróbować
Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
no wiem wiem
a dlaczego przy olejkach cytrusowych (nawet takich w kominku) przestrzegaja przed słońcem???
ale olejki eteryczne to nie witamina C spoko spoko, witamina C idealna na dzień. tylko ostatnio spotkałam się z informacją, że najbezpieczniejszą dla skóry formą tej witaminy w kosmetykach jest ta, która naturalnie występuje w olejach (np. olej z dzikiej róży ma jej ponoć sporo - a ile, pewnie zależy od oleju...). dlaczego? bo podobno nie reaguje z cząsteczkami żelaza (??) w skórze, tak jak to ma miejsce w przypadku witaminy nienaturalnie występującej w danym smarowidle pewnie coś namieszałam, no i nie wiem jak pozyskiwana jest taka witaminka do zmieszania, czy syntetycznie robiona czy co... i z czym ma reagować też do końca nie wiem... może któraś wie coś na ten temat???
cloche jest offline Zgłoś do moderatora