Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-03-24, 23:13   #721
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Mnie w pytaniu chodziło o elektryczną szczoteczkę, nie miałam pojęcia, że można kupić szczoteczkę manualną i to za ... 9 zł!!! Jutro zawituję do Rossmanna, koniecznie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A muszę Ci powiedzieć, ze życie i bycie eko wcale nie jest takie drogie. Wymaga jednak poświęceń. Drogie eko produkty są oczywiście szeroko dostępne, ale jeśli poszperasz, pokombinujesz, to możesz naprawdę kupić rzeczy taniej. Ekologiczne detergenty typu plyn do mycia naczyń można już kupić np na allegro sprowadzone z niemiec za 20 zl w 5 litrowym baniaku (oszczedność plastiku) i jest to koncentrat do rozcienczania z wodą, tak więc golym okiem widać po krókich wyliczeniach, że wychodzi taniej niż zakup ludwika. Szerzy się takze popularnośc orzechów piorących wielokrotnego uzycia, które są tanie w produkcji, gdyż są pozyskiwane jako odpad z produkcji orzechów jadalnych i zawierają saponiny, naturalne substancje pieniące. Kilka kg takich lupin to kosz 20-30 zl i ponoć bdb piorą. Tak naprawdę inwestycja w ekologie sie zwraca, tylko po pierwsze trzeba kupowac duże pojemności, po drugie szukać obniżek ,wyprzedaży, promocji czy darmowej wysylki. Co do kosmetyków to są droższe i tansze marki i tez należy wypatrywać niższych cen promocyjnych.
Jak nazywa się ten niemiecki detergent na Allegro i gdzie można kupić te łupiny do prania? Niezwykle mnie tym zainteresowałaś. Mam już dość używania gumowych rękawic do wszystkiego co związane z myciem. Jeśli istnieje jakiś łagodny, eko specyfik to byłobym bardzo happy

Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
Skwalen jest bardzo dobry pod oczy, natomiast na resztę twarzy to różnie, bo może zapychać, i tyle.

Do seige: o co chodzi z tym "wędliny z jak najmniejszym nastrzykiem". Co to jest i jak rozpoznać takie wędliny?
Chodzi o ilość nastrzyku wody, solanki i innych pierdół, które powodują, że przykładowo z 1 kg wędliny robi się jej 2 kg. Są takie "specyfiki", które mają więcej nastrzyku, niż zawartości mięsa (sic!) Najłatwiej poznać taką wędlinę po cenie. Najlepiej byłoby kupować wędliny powyżej 50 zł, ale oczywiście ciężko je zdobyć, zwłaszcza w mniejszych miastach. Innym sposobem jest zasłychnąć wici u znajomych i poszukać jakiegoś naturszczyka producenta, który sam wędzi takie wędliny w domowej wędzarni. A jak już nic innego nie pozostaje to po prostu kupować te, które kosztują min ok. 30 zł za kg. I czytać koniecznie na etykietach, żeby MOMu nie było (mięsa oddzielanego mechanicznie od kości).

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj nie kojarzę, jestem jednak przekonana, że ekologiczny zel pod prysznic bedzie po 100kroć lepszy niż te wstręne drogeryjne chemikalia. Jeżeli jednak skora w miejscach intymnych jest bardziej wrazliwa i potrzebuje jakiejś równowagi to na dluższą mete potrzebny będzie jednak preparat z odpowiedniejszym Ph. Na dzien dzisiejszy jakoś nie spotkalam się jeszcze z plynem ktoryby mnie zauinteresowal, jakiś tam sięprzewinal w ofertach sklepów, w których kupowalam, no, ale raz że cena pewnie byla wysoka, dwa że narazie nie potrzebne mi są tego typu kosmetyki, więc nie rpzygladalam sie jakoś blizej ,ale jeśli tylko coś gdzieś zwroci moja uwage to dam znać. W tej chwili wiem, że plyny "Idea 25" są godne polecenia, nie są to kosmetyki ekologiczne, ale lagodne bez paści w skladach. Są na KWC, różne rodzaje. I chyba mozna je kupić w aptece. A pamiętam je z analiz na watku skladowym.
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja jeszcze dobre opinie słyszałam o tym, bo nie ma SLS i parabenów. No i był nawet dzisiaj w Rossmannie. Tylko nie wiem, co z resztą składu.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ej.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ve.html&next=1

A co z tymi kosmetykami, niby naturalnymi? Nigdzie nie mogę znaleźć składów.
http://www.produktynaturalne.pl/sklep/index.php
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bo to zależy od tego, czego Ty tak naprawde szukasz. Jesli szukasz kosmetyku naturalnego, bezpiecznego, ekologicznego, to ten taki nie jest. Jest natomiast na tyle przyzwoity, że można wyprobować, bo lepszy w drogerii ciężko bedzie znaleźć. Tak czy inaczje Idea 25 jest lepszy od tego Rossa.
Super, że poruszyłyście ten wątek! Żel do higieny intymnej nie pojawił się jak dotąd na mojej liście do wymiany, nie wiem jak mogłam o nim zapomnieć Najpierw spróbuję tego Rossmannowskiego. Brak SLS i parabenów na początek wystarczy, zwłaszcza, że nie mam problemów z miejscami intymnymi.

Mam pytanko z innej beczki - odnośnie kremów z filtrem. Czy naprawdę niezbędne jest korzystanie z takiego kremu, kiedy należy go nakładać - przed zwykłym kremem na dzień, zamiast takiego kremu...? Jakie kremy z filtrem eko polecacie?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując