Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 20:58   #1010
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Z ust mi wyjęłaś
Kiedyś robiłam serum bez lecytyny ale właśnie mi wit. e pływała.

Bo tak poza tym przepis mi się podoba bardzo - wszytkie składniki mam.
Zawsze można spróbować innego dodatkowego antyoksydanta, skoro jest w przepisie alkohol to coś w nim rozpuszczalnego rozpuszczalnego np. sylimaryny, rozmarynu czy ginko biloba - coś na wzór serum Flavo-C Auriga. Czytałam na LU, że niektóre ekstrakty roślinne wcale nie mają większego stężenia metali ciężkich niż niektóre składniki tradycyjnie dodawane do serów z wit. C, a wręcz zwiększają antyoksydacyje właściwości (o tym tez pisała B.Kwiatkowska na swoim forum w jednym miejscu)

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ja nie mogę z tą lecytyną dlaczego ona mnie się nigdy nie rozpuszcza tylko zostają gluty?
Robię sera z wit. C z nią, dziś to: http://mazidla.com/receptariusz/18/1...i-trdziko.html

Pomóżcie proszę bo zaczynam cierpliwość tracić.
Właśnie rzypomniał mi sie patent z LU, możesz dodać kilka kropel alkoholu - wódy lub spirytu.

Hokus z LU pisze:

Wysłany: Sro Mar 22, 2006 12:51
Temat postu:

Do serum z C&E można dodać kwas ferulowy:

- rozpuszczamy kwas ferulowy w wodzie (łatwiej rozpuszcza się w letniej niż zimnej, ale przy stężeniu 0,5 - 1% powinien rozpuścić się i w zimnej)

- albo w etanolu, jeśli dodajemy go do serum.

Możliwe, że dodanie do wody kilku kropel etanolu poprawi rozpuszczalność kwasu ferulowego (w razie ewentualnych problemów).

Do rozpuszczonego kwasu ferulowego dodajemy wit. C i E.

Jeżeli robimy serum z lecytyną i alkoholem w stężeniu 4% etanolu na 10 ml serum, to najłatwiej jest:
- najpierw rozpuścić kwas ferulowy w etanolu (czyli np. w 1 ml wódki), potem dodać 2-3 krople lecytyny i porządnie wytrząsnąć butelkę

- następnie dodać wit. E i C, uzupełnić wodą i wytrząsnąć do rozpuszczenia wit. C w proszku.

Przeliczniki:
0,5% stężenie kwasu ferulowego w 10 ml serum = 50 mg kwasu ferulowego
1% na 10 ml = 100 mg kwasu ferulowego
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-03 o 21:00
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując