Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-03, 11:52   #300
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Czyli ze mnie taki Schwarzcharakter A czerń kocham o każdej porze roku.

Na 12blueprints był post o tym, jak dany podtyp wiąże się z cechami charakteru. Nie sądzę aby typ kolorystyczny miał jakikolwiek wpływ na osobowość, ale to co tam napisano pasuje do mnie w 100%
Ja też nie wierzę, żeby typ kolorystyczny odzwierciedlał osobowość, natomiast do pewnego stopnia może wpływać na to, jak jesteśmy postrzegane, niestety ludzie mają skłonność do tego rodzaju stereotypizowania.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Mi chyba ciężko uwierzyć, że mogłabym dobrze wyglądać w zgaszonych albo cieplejszych odcieniach. Jak to zakładam, jakbym się dusiła... Ale myślę ile pracy muszę włożyć w to, żeby wyglądać dobrze, to wiem że to naciągane. Tylko czy mój opis może pasować do jeszcze jakieś pory roku? Nawet gdyby nie brać pod uwagę pasujących i niepasujących kolorów, to reszta typowa dla zim. Muszą więc być najlepsze czyste, zimne i intensywne. A jak przykładam kolory do twarzy i ecru jest ładny, a intensywny fiolet odbiera blask oczom - to mi ręce opadają
No to na jakiej innej podstawie oceniasz niż na przykładaniu do twarzy? Bo nie rozumiem.

Jeśli pasują ci zimne odcienie, ale intensywne cię gaszą, to potrzebujesz mniej intensywnych, proste.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Chyba właśnie tak jest Ale uważać się za jesień, a być latem...No chyba że soft summer i soft autumn... Idąc tym tropem mogłabym być intensywną wiosną, głęboką jesienią lub chłodnym latem trzeba sprawdzić
No jasne, że trzeba sprawdzić, tylko tak można dojść do swojego typu.


Najsmutniejsze w trzymaniu się na siłę nie swojego typu jest to, że każdy wygląda najlepiej w kolorach swojego typu oraz że każdy typ wygląda ładnie.

Ostatnio jest moda głównie na kontrastowe, intensywne typy więc wiele osób próbuje z siebie zrobić zimę, z różnymi efektami (na ogół jest to łączone z podkładem w odcieniu zgaszonym), dalej też widać pokłosie mody na ciepłe typy urody. A kobiety ze starszych pokoleń często mają przekonanie, że to właśnie intensywne kolory są tandetne i trzymają się delikatnych i zgaszonych. Czyli widać, jak moda wpływa na opinie o kolorach. Często też ludzie fiksują się na swoim idealnym wyobrażeniu piękna, nawet jeśli ma niewiele wspólnego z ich urodą. Tymczasem każdy powinien się trzymać "swoich" kolorów a nie patrzeć na to, co komuś innemu pasuje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora