Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zanim pojdziesz do stylistki..VADEMECUM
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-23, 13:41   #235
fashion_nails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Zanim pojdziesz do stylistki..VADEMECUM

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Kiedyś dałam sobie zrobić paznokcie akrylowe, niestety była to porażka, kobieta zrobiła mi szerokie łopaty. Niby dobry salon kosmetyczny, ale okazało się po jakimś czasie że pani była początkująca i tak naprawdę uczyła się na mnie. Przez to na kilka lat odechciało mi się oddawania paznokci w cudze ręce.
No ale postanowiłam się przemóc i zrobić sobie żele (w innym miejscu u innej osoby), tym razem z wiedzą zdobytą na wizażu chcę dopilnować żeby paznokcie były ładne. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy ostateczna grubość paznokcia przy technice: żel na tipsie i żel na szablonie jest taka sama?
2. Czy aby uzyskać ładną krzywiznę C bezpieczniej jest zdecydować się na żel na tipsie?
3. Czy formując paznokieć na szablonie ściska się go aby uzyskać ładną krzywiznę (nie wiem czym) i z tym zaciskiem wsadza pod lampę w celu utwardzenia żelu?
4. Żel jest elastyczny więc na ile potrafi utrzymać krzywiznę paznokcia po operacji ściskania? Czy paznokieć z czasem nie zacznie się "prostować" i przypominać opaty?
5. Tipsy mają dwa rodzaje kieszonek, czy dłuższa kieszonka (styczność z paznokciem na większej długości) lepiej utrzymuje paznokieć "ściśnięty" w formie C?
6. Czy są jakieś inne przesłanki przy doborze rodzaju kieszonki tipsa?

AD1.
Beż różnicy jaką techniką są wykonane paznokcie, linia włosa (bo mam wrażenia że o to pytasz) jest i musi być zawsze cienka.
AD2.
I tu taka sama odp, bez różnicy jaką techniką i metodą będziesz miała robione paznokcie, jeśli zrobi je osoba wykwalifikowana krzywa C będzie napewno zachowana
AD3.
Tunel zaciska sie tzw zaciskarką. W metodzie żelowej można zaciskać jeśli się ma lampę w którą można włożyć z jednej strony rękę i nie jest zabudowana tak aby stylistka z drugiej("na przestrzał") zaciskała utwardzany żel lub każda stylistka znająca swoje produkty po chwili będzie Ci kazała wyjąc z lampy pazurki żeby zacisnąc tunel.

Ad4.
To pytanie mnie rozbawiło. Żel jest elastycznym materiałem, ale nie będzie się prostował, tak jak myślisz po jakimś czasie, raz zrobiony tunel nie zniknie, nie ma takiej fizycznej możliwośći, nie "rozpłaszczy się"

Ad5.
Paznokci na tipsie nie ściskamy zaciskarką, ponieważ materiał z którego są zrobione tipsy może popękać
Zaciskamy tylko paznokcie przedłużane na formie
a co do tunelu paznokci robionych na tipsie - na rynku mamy już dostępne tipsy tunelowe z gotowym tunelem

Ad. 6
Jest też wiele stylistek pracujących na jednym rodzaju kieszonki, bo im tak wygodniej. Przy krótkiej kieszonce opracowawanie tego tipsa jest znacznie krótsze, a krótka kieszonka nadaję się do wszystkich paznokci które kwalifikują się do przedłużenia na tipsie. Natomiast dziewczyny pracujące na kieszonkach długich przy krótkich i problematycznych paznokciach muszą dodatkowo skracać kieszonki

I tak po twoich pytaniach wydaję mi się że nie wiesz jeszcze o istotnej różnociy
"tipsy" robione na tipsie -tu naklejamy tips na paznokcieć
"tipsy" przedłużane na szablonie - tu podkładamy formę i tworzymy pazurka
fashion_nails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując