Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-07, 19:07   #4251
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Niestety to rozdwajanie to raczej nie wina silikonów. Mam tak odkąd pamiętam. Nawet w podstawówce, kiedy nie używałam żadnych odżywek, tylko jakiegoś prostego szamponu. I w zeszłym roku po zmianie pielęgnacji próbowałam odstawić kompletnie silikon, podcięłam włosy i znowu się rozdwoiły... Może taka moja uroda.
Cytat:
Napisane przez Razowa Pokaż wiadomość
A jakiej wody używasz do mycia, letniej/gorącej i suszarki? Moje przestały się rozdwajać od kiedy myję je w chłodniejszej wodzie i do suszeni używam zimnego wiatru na przemian z ciepłym.
Chodzą po mnie płukanki ziołowe, ale to więcej zachodu i mi się nie chce.. (leń)
Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A może to kwestia indywidualna, może Melya ma do tego tendencję, bo ma włosy uwrażliwione bardziej niż inni. I w tym wypadku lekkie silikony zmywalne są wskazane.
Zgadzam, się, to na pewno kwestia indywidualna i na pewno taka uroda, ale urodzie zawsze można pomóc W każdym razie silikony nic tu nie pomagają, jedyne co robią to poprawiają wygląd, ale nie wzmacniają włosów, nie mają wartości żadnej odżywczej w przeciwieństwie do naturalnych substancji. W moim przypadku wręcz szkodziły, bo włosy po ich spłukaniu były jeszcze bardziej suche i matowe i nieprzyjmujące żadnego odżywiania, nic nie działało, nie pomagało. Teraz po ich odstawieniu widzę ewidentną różnicę i nie tylko po odżywkach, ale zwykły szampon (dobry) po prostu na włosy działa pozytywnie. A wlaściwość oblepiania, stwarzania bariery ochronnej posiada większosć z innych substancji, np oleje. I tak dobrze Meylo, że używasz silikonów tylko na końcówki. Mniejsze zło.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Co do płukanek - spróbuję octową płukankę z YR. Zapomniałam napisać, że wczoraj w nocy skuszona promocją -50% w sklepie internetowym (na wszystko, zielone punkty i promocje też) popełniłam małe zamówienie. 2 x płukanka, 2 x szampon pokrzywowy, płyn micelarny i peeling do stóp.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora