Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Płyn Loxon 5% - pytanie.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-15, 14:28   #9
Havfrue
Przyczajenie
 
Avatar Havfrue
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kolbuszowa
Wiadomości: 24
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam! Ja również zmagam się z nadmierną utratą włosów. Może aż tak bardzo nie wypadają (w lecie prawie w ogóle), ale 3 lata temu nad czołem po lewej i po prawej stronie pojawiły się zakola i ogólnie czupryna po bokach bardzo się przerzedziła, mam prześwity... Pół roku temu dermatolog przepisał mi właśnie płyn Loxon 5%. Nie stosowałam go zbyt długo, mniej niż miesiąc, więc mi nie pomógł. Po jakimś czasie zauważyłam, że na moim ciele pojawiło się dodatkowe owłosienie (tj. na rękach, nogach, brzuchu i klatce piersiowej.) Nie jest to może jakieś kłopotliwe owłosienie, ale mimo wszystko widoczne (zwłaszcza pod światło). Zawsze na udach byłam praktycznie gładziutka, depilację nóg ograniczałam tylko od kolan w dół. Jeżeli chodzi o ręce, to dawniej niektórzy nawet żartobliwie mówili mi, że chyba je depiluję, bo naprawdę było na nich kilka - kilkanaście ,widocznych tylko pod światło krótkich i jasnych włosków. Teraz, nie dość, że pojawiło ich się znacznie więcej, to są one długie i brązowe - widoczne w świetle dziennym. Jeśli chodzi o depilację nóg, to też już niestety muszę brać pod uwagę również uda... Najbardziej martwi mnie jednak nadmierne owłosienie na piersiach, dekolcie i brzuchu. Na klatce piersiowej są jasne włoski, ale niestety na brzuchu pojawiły się już te brązowe... Kiedy się przebieram i świeci słońce, albo po prostu biorę kąpiel, to wyraźnie widzę meszek i cebulki. Wcześniej wymyślałam sto różnych przyczyn tego, co u siebie zaobserwowałam (dieta, łykanie skrzypu itp...), ale kiedy przeczytałam ten wątek na wizażu domyślam się, że może w owym płynie tkwi właśnie przyczyna... Chciałam się dowiedzieć, czy istnieje możliwość pozbycia się tego nadmiernego owłosienia, wyłączając depilację? Boję się, że włoski będą pojawiać się nadal, a nie chciałabym wyglądać jak mężczyzna... Szczerze mówiąc, gdyby lekarz poinformował mnie o skutkach ubocznych tego leku, nie zdecydowałabym się na stosowanie go... Przepraszam, że tak bardzo się rozpisałam, ale troszkę nurtuje mnie ten problem. Proszę o jakieś wskazówki...
Havfrue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując