Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Laserowe usuwanie gruczołów potowych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-17, 16:51   #13
gds
Przyczajenie
 
Avatar gds
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łdz
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowe usuwanie gruczołów potowych

Jestem i piszę, dopiero teraz gdyż tak naprawdę rana dopiero się goi.
w 5 tygodniu po zabiegu. Sprobuje obiektywnie ocenić.
Najpierw o poceniu- oczywiscie jest nieporownywalnie mniejsze. zdarzaja sie dni kiedy stres/pogoda prowokuja wzmorzone pocenie (w takim wlasnie dniu powstal poprzedni wpis), ale tak sie dzieje u kazdej zdrowej osoby. odzyskalam komfort pozwole sobie uzyc frazesu "zycia", bo wychodze w jednej sukience do pracy i nie jestem mokra pod pachami po 5 minutach, ba, moge spokojnie wrocic z pracy, nie gnac do domu pod prysznic, pojechac na zakupy, i jest godz. 17:00 i jestem dalej w tej samej sukience w uczuciu w miarę komfortu. natomiast napewno ataki uczucia oblewania potem zdarzaja sie. inna kwestia ze plamy sa mniejsze i szybciej jakby wysycham (podobne odczucia ma inna wizazanka ktora poddala sie zabiegowi).
waham sie nad powtorka zabiegu- glownie ze wzgledu na ranke- mysle dalej o botoskie.
Sama RANA ktora powstala byla paskudna- ropa i martwica pod pacha goja sie bardzo trudno bo jest to newralgiczne miejsce, ciagle sie skora ociera i kazdy opatrunek trudno utrzymac dluzej niz kilka godzin ale opatrunek to podstawa o czym nie do konca byl przekonany lekarz ktory zabieg wykonal- tego z dzisiejszej perspektywy nie rozumiem. ponadto na ranę po poparzeniu skory nie wystarczy klasc samej witaminy A-dopiero teraz gdy robi sie blizna moge to zrobic- na martwice nalezy stosowac Octanisept i ja po konsultacji z innym chirurgiem dostalam Hydrosorb zel (ok.30zł) . po dwoch tygodniach noszenia opatrunku z octaniseptem i tygodniu stosowania Hydro zelu z rany zeszla martwica, i dziura zasklepia sie. powstaje tkanka bliznowata- czerwona. Moglam to stosowac od poczatku i zamiast 5 tygodni dyskomfortu bylyby 2-3. ale juz trudno.
Zabieg zdecydowanie odradzam osobom ktore nie maja tak silnej nadpotliwosci ze tuz po prysznicu, doslownie w 5 minut maja MOKRE podkresle nie wilgotnem tylko mokre od kropli pachy. Ja tak mialam i tego juz nie ma.
Takze polecam kazdemu kto cierpi na dużą nadpotliwosc. mniej obfite stany raczej traktowalabym botoksem.
Zabieg laserowy nie rozwiazuje problemu na zawsze- dopiero od 2 lat się go na świecie wykonuje- wiec efekty beda oceniane stopniowo.
Ja podkreslam ze nie zaluje bo mordowalam sie dlugo i nawet kilkakrotnie zmienianie odziezy nic nie poprawialo.
Teraz plamy sa ale raczej wysychyja w ciagu dnia, lub sa zdecydowanie mniejsze.
Sluze rada gdyby ktos mial jeszcze jakies pytania. Oczywiscie poparzenie po zabiegu nie dotyczy nawet polowy pacjentow, kazdy to indywidualny przypadek-skora, ilosc gruczolow, reakcja na laser.
Decyzja nalezy do "nosiciela" mokrych pach

Edytowane przez gds
Czas edycji: 2013-05-17 o 16:54
gds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując