Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-09-10, 11:04   #902
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kolumnea Pokaż wiadomość
To jest krem za 7,50 zł. Czy faktycznie jest aż tak słaby?

PharmaCF, Cztery pory Roku, Perfect Face +40, na noc.

Skład: Aqua, Mineral Oil, Glycine Soja(Soybean)Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglycerides, Cetearyl Alkohol/and/Ceteareth-20, Glyceryl Stearate/and/Humulus Lupulus Extract/and/Rosmarinus OffcinalisLeaf Extract/and/Hamamelis Virginiana Extract/and/Citrus Medica Limonum Peel Extract/and/ Centella Asiatica Extract/and/Pinus Sylvestris Bud Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben,Ethylparabe n, DMDM Hydantoin, Polyacrylic Acid, Sodium Hydroxide, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, PEG-8/and/Tocopherol/and/Ascorbyl Palmitate/and/Ascorbic Acid/and/Citric Acid, Cl 19140, Cl 18050

Jeśli mógłby ktoś rzucić okiem i powiedzieć cokolwiek o tym kremie, byłabym wdzięczna. Dla mnie to czarna magia, nawet ze słownikiem składów kosmetyków. Myślałam o używaniu go na noc. Mam ponad 30 lat i myślę o przeciwdziałaniu zmarszczkom i ewentualnie o jakimkolwiek wygładzeniu tych, które mam.
Na zielono zaznaczylam wyciagi roslinne-ciekawe polaczenie.
Wyboldowalam potencjalne zapychacze-sa to tresciwe emolinety,ktore min nawilzaja skore.
Krem wyglada ciekawie i jezeli potrzebujesz tresciwego,bogatego kremu ktory odzywi,natlusci i nawilzy skore to nie jest zly wybor.
Ekstarkt z soi ma dzialanie regenerujace,ochronne i nawilzajace.
Dobor wyciagow roslinnych wskazuje na kompleks,ktory min.dzialanie przeciwzmarszczkowe.Skora bedzie ujedrniona i wygladzona.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
witam szukalam analizy skladu podkladuInglot, YSM, Cream Foundation ale nie znalazlam wiec prosze o analize.
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysilicone-11, Titanium Dioxide, Dimethicone, Peg-10 Dimethicone, Silica, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Polymethyl Methacrylate, CI 77492, Mica, CI 77499, CI 77491, Phenoxyethanol, Capryl Glycol, Disteardimonium Hectorite, Potassium Sorbate, Hexylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Prunus Persica Fruit Extract, Xantan Gum, Sodium Benzoate, Methylparaben, Sorbic Acid, Parfum.

dodam ze cere mam tradzikowa, tłusta, mieszana.czy ten podklad zmatowi cere?
Typowo matujacych skladnikow brak wiec bedzie trzeba sie czyms posilkowac dodatkowo,powinien niezle kryc i ladnie sie aplikowac-bez efektu smug.Mika da efekt promiennej cery.

Cytat:
Napisane przez OwocowaLandrynaax3 Pokaż wiadomość
Jestem 'zielona' w temacie biochemii, a że są tu profesjonaliści, to dlaczego by nie skorzystać z ich pomocy ? Mam cerę mieszaną, naczynkową, wrażliwą. Prosiłabym o przeanalizowaniu podkładu
Make Up For Ever, High Definition Foundation
pod względem zapychania, wysuszenia, wysypu krostek? Czy zmatowiłby cerę czy wręcz przeciwnie rozświetlił? I czy nie jest agresywny dla naczynek? Również mam pytanie, czy odpowiedni byłby pod filtr? ale z tego co się orientuję talk i mika już nie robiłyby go fotostabilnego? naparwdę na tym się nie nzam, więc jeżeli się mylę, prosze mi wybaczyć Podkład jest drogi, więc nie chciałabym kupywać kota w worku.. Z góry dziękuję.
Jeszcze raz; jest to podkład

Make Up For Ever, High Definition Foundation

i oto jego skład;

Aqua, Cyclopentasiloxane, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Mica, talc, PEG-10 Dimenthicone, Biosaccharide Gum-1, Phenyl, Trimethicone, Sodium Chloride, Lauroyl Lysine, Dimenthicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Disteardimonium Hectorite, Sodium Myristoyl Glutamate, Cyclohexacyloxane, Methylisothiazolinone, Sorbitan Sesquileate, Silver Oxide, Propylene, Carbonate, Parfum (fragrance), Methylparaben, Fagus Sylvatica Extract (Fagus Sylvatica Bud Extract), Hydrolyzed Yeast Protein, [+/- CI 77891 )titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).
Pozdrawiam
To bardziej podklad tonujacy czyli wyrownujacy koloryt,nie spodziewaj sie po nim wiekszego krycia.Zdecydowanie odradzam cerom tlustym/mieszanym dlatego,ze jest dosc duza zawartosc miki,ktora sprawi,ze cala twarz bedzie blyszczec w innym przypadku rozpromieni i nada efektu subtelnego glow.
Podklad jest lekki i cery suche beda potrzebowaly dobrego nawilzacza

Podkladu nie naklada sie pod filtr tylko na filtr!
Jezeli uzyjesz filtra opartego na Tinosrbach np.cos z oferty Avene to nie dojdzie do destabilizacji ale to juz inna historia i wszystko zalezy od Twojego podejscia-czy jestes ortodoksem filtrowym czy nie

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
Witam,
mam problem, ostatnio zakupiłam Elmex pastę i płyn do płukania i dzieje się coś niedobrego z moimi ustami od środka oraz dziąsłami. Skóra jest silnie zaczerwieniona, wręcz bordowa, widać żyłki, a dziąsło boli mnie w jednym miejscu. Nie wiem co może być przyczyną Czy jakiś składnik w tych kosmetykach mógł to spowodować? Bardzo proszę o pomoc.

Gaba, Elmex Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej

aqua,propylene glycol, PEG-40 hydrogenated castor oil, olafluor, aroma, PVP/dimethylaminorthylmethacr ylate polycarbamyl polygycol ester, sacharin, hydroxethylcellulose, potassium hydroxide, menthol, polyaminopropyl biguanide

Gaba, Elmex Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Aqua, Sorbitol, Polyethylene, Hydrated Silica, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Silica Dimethyl Silylate, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin, Potassium Hydroxide

Srednio wygladaja skladowo i przyczyna podraznien moze byc uzyta kombinacja skladnikow,lepiej odstaw calkiem.

Figarro wiem,ze dlugo czekalas ale ciagle mam tyly z tym watkiem


Margaretka02 postaram sie napisac cos pozniej bo musze zapoznac sie z ŁZS
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora