Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Własnoręcznie robione serum z witaminą C
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-26, 11:07   #493
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Weronisia
A nakladacie to serum pod oczy i na powieki?

Ja pod oczy i powieki dawalam JUWIT C, no i nabawilam sie porzadnego podraznienia. Porobily mi sie pekajace ranki, oczy puchly mi jakby mnie ktos deską po twarzy okładał
Jak odstawiłam Juwit wszystko zaczęło się uspokajac, a teraz leczę samą chorą skórę wokół oczu...

Jeśli już doprowadzę skórę do porządku to nie wiem czy mogłabym też pod oczami tym serum się smarowac?
Ja akurat serum na bazie kwasu askorbinowego pod oczy i na powieki nie nakładam, ale to tylko dlatego, że mam bardzo wrażliwą skórę w tych okolicach oraz wrażliwe oczy. Juvit też odpada, bo migruje do oczu i się strasznie lepi. Znalazłam zamiennik w postaci LRP Active C pod oczy (ma lekką żelową konsystencję) i stosuje z powodzeniem już trzeci miesiąc. To jedyny kremik, który działa na moje kurze łapki, świetnie się wchłania no i co najważniejsze nie podrażnia, nie pododuje, że łzy mi ciekną ciurkiem po twarzy Gdyby jednak nie ta wrażliwość pewnie stosowałabym serum na bazie kwasu askorbinowego również pod oczy, bo Active C ma stężenie tylko 5%, a serum można sobie ukręcić w o wiele wyższym, takim jakie tylko będzie tolerowane przez naszą skórę.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując