Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-21, 13:35   #4963
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Niestety mnie pomogły DOPIERO tabletki antykoncepcyjne :/ Moja dermatolog miała ze mnie królika doświadczalnego - nic nie pomogło - więc tabl. anty były ostatnią deską ratunku, ale - nie polecam !!! Po odstawieniu wszystko wraca do pryszczatej normy Sama teraz szukam czegoś co mogłoby zastąpić mi działanie tabletek anty, bo branie ich długotrwale obciąża wątrobę itd - to środek doraźny, a co polecam, otóż:
* nie używać drogeryjnych specyfików z adnotacją "do cer trądzikowych/tłustych", przerzucić się zaś na kosmetyki apteczne (niekoniecznie te najdroższe!) dla cery wrażliwej,
* toniki z alkoholem, "ostre" lub gruboziarniste peelingi mechaniczne, "agresywnie" działające specyfiki do mycia twarzy typu: Garnier, Czysta Skóra Active omijać na rzecz: toników bezalkoholowych (oczyszczające, odświeżające) i emulsji do mycia twarzy do cer wrażliwych (typu Cetaphil, Physiogel czy Fizjoderm z Ziai - wypróbowane na mnie),
* Jeśli kremy to nawilżające i niekomedogenne (szukać info o tym na opakowaniu),
* Nie za często myc twarz (moim zd. 2xdziennie jest ok, +kiedy się wyjątkowo "zakurzymy" itp ) - nie naruszamy wtedy naturalnej warstwy ochronnej (przed bakteriami itp.) naskórka,
* Oduczyć się dotykania skóry twarzy i nie pozwalać nikomu tego robić! Dotykamy twarzy tylko kiedy ją myjemy lub czymś smarujemy,
* Wycieranie (nie tarcie, a 'osuszanie' delikatne) ręcznikiem jednorazowym,
* Nie zapominanie o nawilżaniu nawet tłustej cery - koniecznie!,
* Solarium i opalanie na słońcu - wykluczone, zaopatrzyć się w filtr na buźkę (ten mnie nie zapycha https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...25.html&next=1).

Najogólniej: traktować swoją cerę jak cerę wrażliwą i takich kosmetyków używać, nie zaś typowo przeciwtrądzikowych - u mnie i u wieeelu się sprawdziło

Oczywiście poza tym opieka ROZSĄDNEGO dermatologa i nieuniknione, cierpliwe testowanie co Twojej skórze pomaga (etap antybiotyków doustnych, różnych kwasów np. azelainowy w Acne Derm po witaminę A) - wszystko musiałam przejść, żeby zbadać na co moja skóra 'reaguje' i jak. Ty też musisz to zrobić wespół z dermatolożką - każda cera jest inna, więc konkretnie nic polecić nie mogę - jedynie ogólne rady ww A już zaleczony lekko trądzik potraktowałam Triacnealem i NIGDY tak czystej cery nie miałam - polecam, jeśli nie masz naczynek rozszerzonych i już w etapie trądziku 'przygaszonego' - powodzenia!
.......
bardzo dobrze napisane,mi też podobny tryb prowadzenia piellegnacji najbardziej pomógł.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora