Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-14, 21:39   #403
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Na ostatniej wizycie,derm poruszyl temat Izoteku.A raczej nie tyle poruszyl,co stwierdzil,ze sprobujemy tego,i napisal jakie badania mam zrobic i kiedy sie zglosic z wynikami do Niego.
Szczerze mowiac,waham sie .Lecze sie na tradzik juz 5 lat (choc ogolnie tradzik mam od 7 lat,ale przez pierwsze 2 lata "leczylem" sie uzywajac zwyklych drogeryjnych kosmetykow ,np.Garniera i bylo w miare ok).Przetestowalem juz tyyyle masci ze szok.Bylem tez na 2 dluzszych kuracjach antybiotykowych i mialem kilka zluszczan kwasami.Jesli chodzi o antyb.to pierwsza kuracja nimi (5 lat temu)trwajaca 4 miesiace,sprawila,ze cieszylem sie niemal idealna cera przez okres ponad 1,5 roku.Druga kuracja (powiazana z peelingami kwasowymi)-2 lata temu,sprawila,ze niestety od razu po odstawieniu antyb. dostalem strasznego wysypu z ktorego musialem sam jakos wyjsc (zajelo mi to ok.0,5roku).Jak sie okazalo,przyczyna tego wysypu bylo uczulenie na kwas glikolowy (o czym juz tu kiedys pisalem na forum).No i teraz mam spory dylemat.Co zrobic?Moj tradzik obecnie jest dosc maly (dzieki retinoidom zewn- stosuje juz prawie od roku Zorac).Jednak przez wszystkie eksperymenty na twarz moja skora stala sie bardzo wrazliwa,a ostatnio wrecz alergiczna (na prawie kazdy krem nawilzajacy nadajacy sie do cery tradz. oraz wiekszosc masci antytradzikowych)reaguje wysypka.Do tego,mimo ze moj tradzik juz nie ejst tak duzy jak kiedys,dochodzi sprawa przebarwien.Prawie po kazdym ,nawet dosc malym pryszczu,zostaje mi przez jakis czas slad.Przed ostatnia wizyta u derm,bylem na 100procent zdecydowany na antybiotyk doustny,jednak teraz po jego propozycji ,waham sie.W sumie nie mam pewnosci czy kolejna antybiotykoterapia mi pomoze(no i na jak dlugo pomoze),ale po Izoteku rowniez nie mam takiej pewnosci.Dermatolog powiedzial,ze nawet jesli tradzik wroci po izoteku,to bedzie mniejszy,ale nie bardzo mnie przekonuje takie cos.Choc z drugiej strony,dluga antybiotykoterapia rowniez jest niebezpieczna dla organizmu ( akto wie,czy nawet nie bardziej niz terapia Izotekiem).Co mam robic?Niech ktos mi pomoze plz!Za wszelkie sugestie bede bardzo wdzieczny!
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora