Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wejście na rysy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-28, 22:42   #4
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Wejście na rysy

W sumie dziwią mnie Twoje obawy przed Rysami- z takim doświadczeniem górskim jakie opisujesz spokojnie dasz rade. Ja, ze średnią kondycją, nadwagą, w wieku 17 lat weszłam po raz pierwszy to Ty tym bardziej nie będziesz mieć problemów.
Myślę, że wejście nie jest aż tak ciężkie jak się uważa- ostatni odcinek rzeczywiście jest stromy z masą łańcuchów, ale mi osobiście pokonywało się go dużo lepiej niż sam początek znad Czarnego Stawu.
Za pierwszym razem schodziłam na stronę słowacką- jest dużo łatwiej, ale potem będziesz musiała jakoś przetransportować się do Polski. My mieliśmy znajomego ze Straży Granicznej, który po nas przyjechał, więc nie martwiliśmy się o to. Jeśli zdecydujesz się na słowacki wariant to koniecznie wczesniej dowiedz się co i jak z transportem- ewentualnie z noclegiem na miejscu żeby nie zostać "z ręką w nocniku".
Za drugim razem schodziłam Polską stroną- i niestety tak jak bemolka muszę poskarżyć się na dokuczające kolana- chociaż nie wiem czy wynikało to z mojej problematycznej rzepki, która mi przeskakuje, czy rzeczywiście po takim wysiłku każdego łapie "kryzys".
Z informacji praktycznych- Im wcześniej wyruszycie tym lepiej. Za drugim razem ze względów losowych (przeskoczyła mi właśnie rzepka w kolanie i niestety tempo pod koniec było slimacze) wracałam znad Morskiego Oka jak już było ciemno i nie było mi wcale do śmiechu... Jeśli nie znacie nikogo kto pracuje w parku lub Straży Granicznej i mógłby Was podwieźć pod Morskie (nie ukrywajmy- chodzenie asfaltem po raz setny lub wstawanie o 3:00 żeby w miarę wceśnie dotrzeć nad Morskie to żadna atrakcja) to myślę, że dobrym pomysłem jest nocować w schronisku nad Morskim Okiem żeby niepotrzebnie się nie męczyć, wyspać przed trasą i nie tracić czasu na dojście.
__________________


Edytowane przez rachuciachu
Czas edycji: 2011-11-28 o 22:43
rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując