Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 15:44   #128
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Dobry wątek, odświeżam

Cytat:
Napisane przez kropeczka :) Pokaż wiadomość
Któraś z Was pisała o pizzy na cieście francuskim.

Ja robię tak:

Rozkładam płat ciasta francuskiego, kładę na to plastry pomidorów, boczek lub jakąś wędlinę (z boczkiem jest najlepsze, niestety, ale czasem można sobie pozwolić), żółty ser i posypuję oregano. Wrzucam na 15 minut do 180 stopni i wychodzi rewelacyjna pizza-przekąska.

Ostatnio tez miałam ochotę na coś na ząbek, a nie chciało mi się iść po chipsy. Pokroiłam cebulkę w krążki , zanurzyłam w cieście piwnym i na głęboki olej. Pyszne, ale nie polecam robić w dużych ilościach bo strasznie to "ciężkie"

Rewelacyjny pomysł z tym castem francuskiem, musze kupić jutro i zrobic kilka mini pizzek z tego.




A u mnie ostatnio królują wszelakie naleśniczki, placuszki itp.


Np wczoraj robiłam racuchy z kaszy manny.
Przedwczoraj zaś bananowe nalesniki.
Poecja
Potrzebny tylko banan i jajko, i gotowe.
Ja robiłam z 3 bananów i 3 jajek.
Do tego jogurt naturalny.

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kropeczka :) Pokaż wiadomość
Któraś z Was pisała o pizzy na cieście francuskim.

Ja robię tak:

Rozkładam płat ciasta francuskiego, kładę na to plastry pomidorów, boczek lub jakąś wędlinę (z boczkiem jest najlepsze, niestety, ale czasem można sobie pozwolić), żółty ser i posypuję oregano. Wrzucam na 15 minut do 180 stopni i wychodzi rewelacyjna pizza-przekąska.

Ostatnio tez miałam ochotę na coś na ząbek, a nie chciało mi się iść po chipsy. Pokroiłam cebulkę w krążki , zanurzyłam w cieście piwnym i na głęboki olej. Pyszne, ale nie polecam robić w dużych ilościach bo strasznie to "ciężkie"
Cytat:
Napisane przez anset Pokaż wiadomość
zaczerpnięte od koleżanek

1. filet z kurczaka pokrojony na "plastry" lub w kostkę wrzucamy do marynaty złożonej z oliwy, czosnku przeciśniętego przez praskę, łyżeczki curry, łyżeczki gałki muszkatołowej, pół łyżeczki cynamonu i soli
mięso marynujemy w lodówce około 1 godz.
w tym czasie do jogurtu naturalnego dodajemy czosnek, starty zielony ogórek i sól
fileciki smażymy na oliwie i podajemy z jogurtem

2. kupujemy filety rybne i rozmrażamy
nacieramy je solą i pieprzem
ścieramy na tarce marchewkę i kroimy pora w półplasterki (ile chcemy i lubimy)
na głęboką patelnię lejemy oliwę, dodajemy warzywka i całość zalewamy śmietanką (30%); ewentualnie doprawiamy; dusimy całość do miękkości

można podać obie potrawy z ciemnym pieczywkiem

to drugie to nic innego jak ryba po grecku niektórzy robią warzywa w sosie pomidorowym, niektórzy po prostu w smietanie.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując