Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - No poo - czyli nowa metoda mycia włosów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-12-31, 10:30   #199
iwoona
Wtajemniczenie
 
Avatar iwoona
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przemyśl to ;)
Wiadomości: 2 468
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A najlepsze w tym wszystkim jest to, że większość z Was uskarża się na brak czasu i to, że nie śmierdzi. Jasne. Ciekawe tylko, że jak czasem muszę podjechać gdzieś autobusem to ledwo oddycham, taki smród. Mycie długich włosów przypomina pranie ? Ciekawe. Ja mam włosy już prawie za tyłek. I:

Mycie szamponem i spłukanie zajmuje mi 2 minuty. Odżywka i spłukanie - 3 minuty. Suszenie (suszarka Philips Salondry 2200) - 6 minut.

Niektóre z Was dłużej nakładają tapetę na facjatę czy obmalowują oko kreską.
wow, jestem pod wrażeniem tylko sie zastanawiam czy Ty w ogóle myjesz te włosy czy tylko robisz piane i spłukujesz, może to właśnie takie niedomyte włosy śmierdzą w tych autobusach

każdy z nas ma inne włosy, znacznie dłużej schodzi mycie plączących się kręcone niż prostych długich np.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Tak, kobiety z ery 'przedszamponowej' miały cudne włosy. A co ta, mężczyźni też.

http://portalwiedzy.onet.pl/4869,684...zasopisma.html

Tu to widać najlepiej.

Kiedyś można było rzadziej myć głowę, używając słabszych środków, po częsci dlatego, ze było mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Mniej aut, mniej spalin, więcej zieleni.
Dziś przeraża mnie, jak dziewczyny noszą na sobie wszystkie bakterie, smrody spalin i innych ludzi, z którymi stykają się przez cały dzien ich włosy. Z jakiegoś powodu większość z nas kąpie się przynajmniej raz dziennie. PRzecież to samo dzieje się na skórze głowy...

Co do wątku, to nie chciałabym siedzieć/stać/pracować w 1 biurze z kimś, kto nie dość, ze myje włosy 2-3 razy w tygodniu, to jeszcze jajkiem :rzyga:

I takie pytanie laika - te z Was, które zachwalają te metody - ile czasu ich używacie? Tak szczerze?
nie stosuję metody no poo, weszłam z ciekawości i rzuciła mi się w oczy twoja wypowiedź, widzę że coraz więcej ludzi w dzisiejszych czasach zaczyna mieć obsesje na punkcie bakterii i przekonanie że są w stanie się ich pozbyć.
A czy nie przeraża Cię myśl, że masz w sobie ok 1,5 kg bakterii, że szczelnie pokrywają one każdy milimetr Twojego ciała, i nie wszystkie są tymi dobrymi dla ludzkiego organizmu i nie jesteś w stanie się ich pozbyć??
__________________
CG 20.02.2012 - 2c


Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując