Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farba Evolution of the color Alfaparf
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-13, 10:41   #463
magik89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Zważywszy na fakt, iż musisz dodać oksydantu (nie mam pojęcia, jakie są proporcje w Alfaparfie), to bardzo prawdopodobne, że starczy Ci na takie włosy pół tubki. Ja na swoje do pasa tyle zużywam, ok. 45 ml farby i tyle samo oksydantu (moją farbę miesza się z utleniaczem w proporcji 1:1). Najlepiej rozrobić pół tubki farby z odpowiednią ilością oksydantu i jeśli Ci się skończy mieszanka podczas farbowania to mieć w pogotowiu farbę i utleniacz, żeby dorobić mieszankę barwiącą.

Jak patrzę na te farby z serii Evolution of the color, to one są w tubkach 60 ml i łączą się z oksydantem w stosunku 1:1,5 (nie wiem, czy to dotyczy wszystkich odcieni). Wtedy pół tubki z oksydantem dałoby mniej mieszanki, którą ja farbowałam a cała tubka z odpowiednią ilością utleniacza- więcej. Ja bym jednak spróbowała najpierw rozrobić połowę (chyba, że masz gęste, grube włosy albo boisz się, że nie rozprowadzisz dokładnie preparatu) i w czasie farbowania szybko dorobiła tyle mieszanki, ile by mi było trzeba. Jeśli chodzi o opakowania i stosunek farby do oksydantu, opieram się na tej stronie: http://www.alfa-centrum.com.pl/produ...id_product=152
Dziękuję za szybką odpowiedź włosy mam cienkie.. to będzie moja pierwsza domowa koloryzacja, stąd takie obawy
magik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując