Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Koty część XIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-08-11, 13:09   #1595
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
U nas to samo. Brytyjczyk ma już figurę idealna czyli kula. [emoji19] ragdoll też tłusty. Ja im daje mniejsze porcje, a mój mąż im daje z ręki "groszki" kocie, szyneczkę itp. Bez sensu.
Moje jedzą o stałych porach, odmierzamy ile mają zjeść, a i tak są spore. Ot jedna jest żarłoczna, taka strategia przetrwania. Kot w domu tak ma bo ma stale dostęp do wysokoenergetycznego pokarmu. W naturze musi polować, a nie każde polowanie kończy się sukcesem, więc ma duże wydatki energetyczne, a w jednym posiłku mało energii dostarcza, więc siłą rzeczy bilans energetyczny ma raczej ujemny albo wychodzący na zero. Więc koty nie polujące by przeżyć, trzymane w domach będę mieć zawsze lekki nadmiar kilogramów. Pewnie, że można dawać dietetyczne karmy suche, ale wiemy jak karma sucha wpływa na nerki. Z dwojga złego jednak lepsze mięso/ karma mokra o ile nie mamy kota nerkowego. Tylko trzeba uważać na smakołyki. Mój TŻ chciał je rozpieszczać, ale teraz smakołyki raczej kontroluję ja i wydzielam. Nie ma zabawy bo im się nie chce ruszać? no to nie ma smakołyku. Posiłki główne są o stałych porach. Ciut suchego mają w miseczce, ale nie na tyle,żeby się nie wiem ile obżarły. Grunt by miały coś na noc lub nad ranem, żeby nas nie budziły. W te upały czasem szaleją na balkonie w nocy, więc wtedy podjadają chrupki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując