Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Blizny po depilacji - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-04-09, 10:35   #923
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Błękitnooka Pokaż wiadomość
Ja już nie wiem, co mam myśleć. Nie wiem, czy jest lepiej. Kiedy się budzę i jestem wygrzana przez kołderkę, zranień praktycznie nie widać, natomiast kiedy jestem zziebnięta, odwrotnie. W sumie to nic odkrywczego, że musiałabym jakoś poprawić krążenie... Ze trzy razy potraktowałam siebie kwasem migdałowym, ale wszystko nie zeszło, jeszcze to porobię. Było chyba około 40%... Grunt, że nie płaczę, jak tylko patrzę na moje nogi... Ale nie wiem, czy to po prostu nie jest przyzwyczajenie. Używam depilatora ostatnio, bo po kremie nie jest za miło, chociaż niby jest najmniej inwazyjny. Ja potrzebuję mieć wyrwane włoski Próbuję wykonać jakiś balsam z telocapilem, a najlepiej, by był jeszcze z mocznikiem, ale rózne są tego efekty, bo nie lubię się trzymać gotowych przepisów i wymyślam sama... To by było na tyle. Tak długo tu było cicho. Mam nadzieję, że to nie przez moje depresyjne postyOstrzegam, może byc ich więcej
do migdałka warto dorzucic kwas mlekowy, on wybiela i poteguje dzialanie.

nie wiem czy znasz te stronke http://www.laboratoriumurody.pl/forum/

mnie kusi
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...em,t10524.html
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...itor,t336.html

ja ostatnio przerzucilam sie na 30% mocznik, moje nogi nie wygladaja zle, ale ja caly czas drapie i male plamki sie pojawiaja. mocznik oxeril zakupilam, lekko poszczypuje, ale skora nie jest tak zmaltretowana i czerwona jak po kwasie salicylowym. po 2-3 dniach skora z łydki zeszla luskami, az sama bylam w szoku, bo sie tego nie spodziewalam. w sumie mocznik kupilam na inne czesci ciala, ale chcialam wyprobowac na nogi.

jak mi sie skonczy, to chyba zrobie wlasny, wyjdzie taniej http://www.laboratoriumurody.pl/foru...stop,t342.html


Cytat:
Napisane przez wredna malpiszona Pokaż wiadomość
Witam, również walczę z problemem przebarwień po depilacji. Już po raz drugi, niestety. Nauczona doświadczeniem oraz za namową dermatologa odstawiłam depilator zupełnie, obecnie do depilacji używam kremu. Nie wrócę już do depilatora, bo to zawsze kończy się w moim przypadku tak samo. Pierwszy raz problemy ze skórą na nogach, niesamowicie podrażnioną na skutek używania depilatora, zaczęłam mieć około 3 lat temu. Sięgnęłam wówczas po krem Keranorm oraz krem No-Scar. Do mycia zaczęłam używać rękawicy sizalowej. Skóra po około roku, półtora takiej kuracji się zaleczyła i wyglądała prawie normalnie. Jeszcze były widoczne ciemniejsze plamki, ale tylko z bliska. To mnie zachęciło do powrotu do depilatora. Myślałam, że jak będę cały czas traktować nogi sizalową rękawicą, robić peelingi itp. to wszystko będzie okej. No i przez jakiś czas rzeczywiście było. Niestety, po kilku miesiącach włoski zaczęły wrastać bez opamiętania i robiły się z tego straszne stany zapalne, jeszcze gorsze niż za pierwszym razem. Po prostu masakra. W styczniu tego roku odstawiłam depilator, zaczęłam używać maszynki i to z włosem, a nie pod włos. W lutym poszłam do dermatologa, który upewnił mnie w tym, że depilator i wosk po prostu nie są dla mnie. Polecił mi krem Skinoren i uprzedził, że pierwszych efektów w pozbywaniu się przebarwień mogę spodziewać się dopiero po kilku miesiącach. Dermatolog kategorycznie przestrzegł mnie również przed wystawianiem nóg na słonce, bowiem po potraktowaniu takich przebarwień promieniowaniem UV zrobią się one jeszcze ciemniejsze. W lecie zostają zatem długie spódnice i spodnie, ewentualnie samoopalacz. Ciągle używam rękawicy do mycia skóry na nogach, robię regularne peelingi, na noc smaruję łydki kremem Keranorm i później jeszcze Skinorenem, a w dzień używam No-Scar, Skinoren i jeszcze od pewnego czasu wybielającego kremu Farmona. Efektów na razie brak. Kuracja trwa niecałe dwa miesiące, więc jeszcze nie tracę nadziei, chociaż moje nogi wyglądają naprawdę tragicznie. Pozdrawiam.
wiesz co? Skinoren moze byc troche za slaby na nogi, dziewczyny przez wiele miesiecy zmniejszaja nim przebarwienia na buzi, a te na nożkach na pewno sa glebsze.

majatek wydasz a mozesz byc rozczarowana, ze efekty sa mizerne. kwas azelainowy faktycznie swietnie wybiela, ale na cud raczej nie ma co liczyc.

jak przez pare miesiecy kuracji nie zauwazysz efektow to moze idz do kosmetyczki na serie peelingow kwasem migdalowym lub glikolowym. efekty mysle, ze beda lepsze niz mazianie sie tymi specyfikami.

albo wyprobuj mocznik w wiekszym stezeniu, u mnie 20% mocznik nie powodowal zluszczania, nawet delikatnego, skora wygladala lepiej, ale gdy odstawialam wszystko wracalo.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując