Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wspólna nauka języka włoskiego.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-10, 15:21   #30
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Ty uważasz, że nie, ja jestem przykładem, że się da po 4 tygodniach Chyba że mamy inne definicje swobodnej rozmowy Przecież nie chodzi tu o mówienie poprawne we wszystkich czasach i subjuntivo, tylko SWOBODNĄ rozmowę na tematy związane z życiem codziennym, szkołą, pracą
to chyba jestes jakims fenomenem lingwistycznym,bo jak zyje nigdy nie spotkalam sie z czyms takim nie wiedzialam,ze po 3 czy 4 tygodniowym kursie mozne juz swobodnie rozmawiac
i obcykalas sobie cala gramatyke i slownictwo w 3 tygodnie ?




Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
no to z moich doswiadczeń wyszło tak, że Włosi mój hiszpański rozumieli, ale ja ich włoskiego mało co ;D porównałabym to jak do rozmowy Polaka z Czechem Albo po prostu miałam szczęście, a jechałam stopem i na szczęscie żadnych wpadek nie było

a co do kolezanki ,no jak miala pol roku na wykucie materialu po wlosku jezyk obcy to nie same slowa,ale przedewszystkim gramatyka tej trzeba sie uczyc znaczniej dluzej nic 3 tygodnie czy pol roku zeby moc sie swobodnie porozumiewac

pół roku uczyła się włoskiego od podstaw, później pojechała na Erasmusa, a na dokładne wykucie np. patofizjologii to i rok w ojczystym języku może być za mało więc tu nie o wykucie słówek chodzi a zrozumienie mechanizmów, bo rok ma zaliczony normalnie i na 4 wraca do Polski. A egzaminy też początkowo miała zdawać w Polsce, ale.... okazało się, że nie ma takiej potrzeby, bo we Włoszech spokojnie dała radę

Więc nie mów, że sie nie da, nie każdy mógłby tak zrobić, ale kiedy jest kilka sprzyjających czynników to jak najbardziej jest to mozliwe
Tak BTW to mam do Ciebie pytanie i zaraz wysyłam PW
ciekawe to co mowisz,bo ja znam cala mase ludzi ,ktorzy mieszkaja we wloszech od roku 2 czy 3 czy naweyt wiecej i jakos nie bardzo swobodnie im ta rozmowa wychodzi ....

zeby moc swobodnie rozmawiac ,trzeba znac bardzo dobrze gramatyke i miec bardzo duzy zasob slownictwa,wybacz,ale w 3 tygodnie to nie jest mozliwe
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując