Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-27, 20:49   #843
KikoX
Raczkowanie
 
Avatar KikoX
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 223
Zmiana cery z suchej na tłustą, czyli WTF?

Cześć
Ogarnięcie wszystkich postów graniczy z cudem, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli taka sytuacja była już opisywana

Otóż zawsze miałam suchą skórę, bez żadnego trądziku, pryszczy itd; jedyny minus to rozszerzone naczynka. Jednak jakiś czas temu zauważyłam, że szczególnie na skrzydełkach nosa i na brodzie tworzy się ogromna ilość sebum (?). Wypadałoby mi co pól godziny odciskać twarz w chusteczkę, bo wyglądam naprawdę fatalnie... Najgorzej jak o tym zapomnę i potem wracam po całym dniu do domu, patrzę w lustro, a twarz po prostu płynie Nawet nie wiem jak się poprawnie wypowiedzieć w tym temacie, bo po prostu nigdy nie miałam takich skłonności i dziwi mnie, że cały okres dojrzewania nie było problemu, a teraz (20 lat) nagle takie niespodzianki I do tego pojawiły się pryszcze, z czym już w ogóle nie daję sobie rady. Próbowałam ostatnio pudrować twarz, czego do tej pory nie robiłam, bo nie było potrzeby, ale mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej (czy to może być wina beznadziejnego pudru?).

Podaję listę kosmetyków, których używam (tak dla jasności):
pielęgnacja - seria Iwostin do skóry naczynkowej: płyn micelarny + krem na noc; dodatkowo myję najczęściej jeszcze żelem Johnson's (ciekawostka - po umyciu skóra zachowuje się jak zawsze do tej pory, jest mega ściągnięta i wysuszona, zawsze ją smaruję od razu kremem)
makijaż - korektor kryjący L'Oreal (TM) + puder sypki KOBO (dziś kupiłam Rimmel Stay Matte, zobaczymy co będzie) --> odrzuciłam też wszelkie kosmetyki o kremowej konsystencji, bo po nich jest jeszcze gorzej

Czy te kosmetyki mogły wywołać taką reakcję? To może być tylko chwilowe zaburzenie równowagi w organizmie czy mam się przygotowywać na ciągłe latanie do łazienki i "pudrowanie noska"?

Help!
__________________
Świadoma pielęgnacja włosów od maja 2013!
album włosowy
KikoX jest offline Zgłoś do moderatora