Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwiaty doniczkowe na balkon (?)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-20, 20:01   #17
shelkaa
Zadomowienie
 
Avatar shelkaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Kwiaty doniczkowe na balkon (?)

Cytat:
Napisane przez harry1 Pokaż wiadomość
.Nie wiem co drogie panie myślą o clematisie i fuksji,nie wiem czy w tym roku ryzykować,bo clematis naprawdę ładny kosztuje od 60-120 złotych,a nie chcę inwestować w coś co mi po kilku miesiącach padnie.
Proszę zobaczyć w marketach ogrodniczych typu OBI, czy też IKEA, Leroy Merlin powinny być o wiele tańsze. Słyszałam też, że w Lidlu kiedyś były, no i może warto przejść się na jakiś bazar kwiatowy, czy też giełdę- z pewnością będą tańsze

Cytat:
Napisane przez zosienka666 Pokaż wiadomość
clematisy udają się na balkonach i tarasach w dużych donicach (przynajmniej 40 cm szerokości). Najlepiej takie donice wyłożyć w środku styropianem 3-5cm grubym, na to położyć folię czarną grubą, na folię warstwę 10cm keramzytu na dno, przewiercić otwór w dnie i przez wszystkie warstwy przeprowadzić rurkę do odprowadzenia nadmiaru wody, na keramzyt położyć włókninę żeby korzenie nie zarastały drenażu, wypełnić donicę ziemią i dopiero posadzić rośliny. Tak przygotowanych nie trzeba zimować w domu - a przy okazji zapewni się clematisom dobre warunki, bo jak mówi moja babcia lubią mieć 'zimne stopy i gorącą głowę' - styropian zabezpieczy je latem przed przegrzaniem. Na zimę warto je lekko okopać, nasypać warstwę liści na wierzch donicy, ew. owinąć białą włókniną
Ja moje clematisy (mamy dwa- ciemnofioletowy i liliowy- cudne) od kilku lat mam wsadzone w ogródku, tak więc i zimują tam (czasem do minus dwudziestu kilku st. w zimie bywało) i nie przemarzły, może jakieś trwalsze sadzonki miałam, nie wiem...

W każdym razie polecam w nie zainwestować, bo na prawdę jest to piękna roślina

Edytowane przez shelkaa
Czas edycji: 2009-04-20 o 20:04
shelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując