Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-09, 21:53   #4252
Natashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cześć,
tak czytam te wątki o olejach, ale jest strasznie dużo stron tutaj!
Mam nadzieję, że nie obrazicie się i odpowiecie na parę moich pytań odnośnie olejów, bo od kilku dni rozpoczęłam kurację olejami i z moją skóra dzieje się coś dziwnego, ale od początku.

Jakiś czas temu udało mi się po około 8- letniej walce wygrać z trądzikiem, ale przed stosowanie ostrych preparatów moja skóra jest w tragicznym stanie i jest okropnie odwodniona. Próbowałam najpierw stosowanie czystego kwasu hialuronowego w żelu pod krem, ale zauważyłam,że moja skóra było po nim jeszcze bardziej sucha, dlatego postanowiłam przerzucić się na oleje, których od jakiegoś czasu używam na włosy i jestem bardzo zadowolona.

Zrobiłam sobie na twarz mieszankę :
- kupiłam (u dermatologa) serum w płynie z witaminami A,C,E,B1,B6,H,PP,B12,Q10+ ekstrakt z borówki
- do tego dodałam następujące oleje:
1.Jojoba
2.Macadamia
3.Róża
4.Avocado
5.Kiełki przenicy
6.Arganowy
7.Pestki winogron
8. Słodkie migdały

Stosuję tą mieszankę od tygodnia i nie widzę żadnej poprawy (na szczęście nie robią mi się pryszcze), stąd też moje pytania:
1. Czy nie przesadziłam z łączeniem tych olejów i serum, bo czasami ,,co za dużo to niezdrowo"
2. Czy któryś z tych olejów może wysuszać skórę? Słyszałam różne opinie i nie wiem, gdzie szukać informacji na ten temat.
3. Czy oleje można dowolnie łączyć, czy jednak są oleje, które się ,,gryzą"?

Jeśli odpowiedzi na moje pytania już się gdzieś przewinęły to przepraszam, że zawracam głowę, ale w obszernym wątku nie mogłam znaleźć wszystkiego, co chciałam.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Natashi jest offline Zgłoś do moderatora