Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 09:16   #2154
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, mysle, ze szkopul tkwi w farbie. Moze ma ona zbyt malo chlodnej bazy.

Z ta zolcia to troche skomplikowana sprawa, bo jest wiele czynnikow, ktore sie skladaja na jej wywolanie: ciemniejsze kolory przy rpzjasnianiu wybijaja na zolty lub rudy, a czarne na czerwony. Trzeba sporo zimnego pigmentu, ktory by ugasil cieplo, by wlosy jednoczesnie sie rozjasnily i byly zimne. Jak ktos ma juz jasne wlosy, moze sobie je jedynie tonowac albo stosowac slabsza wode, a wloski beda chlodne bez wiekszego zachodu.

Jasne Szwedki czesto klada rozjasniacze - o zgrozo - a potem widac zolte glowki na ulicach. A wystarczyloby polozyc toner na wodzie 3 proc czy farbe jasna na wodzie 6 proc i byloby super

Jednak uzywanie farby rozjasniajacej ze slaba woda... to troche mija sie z celem.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------



Mam podobna sytuacje, bo wlosy mam poziomu 6. Jest na to kilka rozwiazan.
1. jesli rozjasniajaca farba ladnie Ci rozjasnia, ale zostawia zolc - daj ja na odrost, a calosc tonuj farba 10.16 na slabej wodzie.
2. uzycie rozjasniacza czy kapieli rozjasniajacej na odrost, a potem tonowanie - nie jestem zwolenniczka rozjasniacza swoja droga, bo wlosy sa sztywne i strasznie drapia szyje
3. regularne farbowanie wlosow zimna farba i przeciaganie na dlugosc pod koniec farbowania na jakies 10 minut - 1 cm odrostu nawet jak bedzie cieplawy, nie bedzie sie rzucal w oczy, a calosc bedzie chlodna. da sie taki ujarzmic, bo zwykle wlosy nie leza plasko na glowie i nie bedzie sie to mocno wyrozniac
4. zmien farbe - to na wstepie.
Ok, dzieki. Sprobuje z kapiela rozjasniajaca na odrost i na to farba. Ale to dopiero za jakis czas, wlosy mam suche jak wior, nie mam zamiaru ich farbowac do czerwca. Sprobuje tego Kolestonu, moze bedzie lepiej. Czy z poziomu 12 tez rozjasnia o ok 5-6 tonow? Bo takiej farby potrzebuje
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując