Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 12:07   #4036
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
W kontekście lit. Uoga Uoga, to nawet niekoniecznie być musi polska robota/koncepcja. W każdym razie: made in EU.

Cudów nie oczekuję.
Na końcowy efekt wpływa wiele czynników i nawet nie próbuję dociekać jakich. Jeśli patrzeć na emulgatory, to przecież mogą one mieć szkodliwy, obojętny albo wręcz korzystny wpływ na cerę. Ważny jest ich rodzaj, ilość, dobór odpowiednich do danej formulacji.
A jeszcze proporcje innych składników, ich właściwości, jakość, sam proces produkcji. Krem może zawierać mieszankę korzystnych dla tłustej cery kwasów tłuszczowych, olejków eterycznych, mieć fajną konsystencję, ale dłuższe używanie takiego prostego mazidła olejowego może naruszać barierę skórną.

Dla mnie ważne są właściwości sensoryczne i praktyka.
Nie znam się na tym aż tak bardzo, żeby wnioskować co jest prawdą, a co nie. Faktem jest jednak, że mam cerę bardzo podatną na pokremowe wypryski, a Featherlight mogę nałożyć na gębę bez obaw, że obudzę się ze smalcem na twarzy, rozszerzonymi porami i grudami. Wręcz odwrotnie, buzia jest uspokojona i wygojona. Jeden z niewielu kremów, który mi nie szkodzi. A cudów nie ma, bo nie jest to krem, który leczy, jak mogą sugerować opinie w internecie, poza tym nie ufam mu aż tak bardzo, żeby używać go codziennie, stosuję tylko, jeśli czuję taką potrzebę

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-02-23 o 12:09
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując