Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwiaty doniczkowe na balkon (?)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-08, 13:15   #2
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: duży wietrzny balkon

Żadne surfinie czy petunie nie wchodzą w grę. Są zbyt słabe. Natomiast zaskoczyłaś mnie peralgoniami - nie powinno być z nimi kłopotów... pod warunkiem, ze się je dobrze pielęgnuje. Ja właśnie je polecałabym na taki wietrzny i zarazem południowy balkon - będą dobrze naświetlone więc powinny ładnie kwitnąć, a są wystarczająco mocne żeby przeciwstawić się wszelkim wiatrom Może trafiłaś na kiepską rozsadę... Na pewno muszę być gęsto posadzone i regularnie podlewane oraz nawożone. Możesz pobawić się w ogród "śródziemnomorski" - postawić jukę (tylko niską), czy agawę. Niestety, przy wietrznych balkonach nie ma co liczyć na piękne, bujne kwiaty. Na moim balkonie (taka sama sytuacja jak u Ciebie sprawdziły się tylko pelargonie (mam je od wielu lat co sezon) oraz z kwitnących - lobelia, w stojących donicach. Jednak zaprawiłam ją z czasem zbyt rzadkim podlewaniem i słońcem, ta roślina bardziej lubi półcień - nadaje się bardzo dobrze w zachodni róg balkonu.
Natomiast odradzam cyprysiki, thujki itd. nie m,a co sobie lasu na balkonie robić...
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując