Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 14:37   #3744
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
mi zaczęły wyskakiwać wypryski już po kilku dniach, ale chyba znalazłam przyczynę. Stosowałam OCM rano i wieczorem, później zastosowałam się do Twoich rad i robię to wyłącznie wieczorem i jest lepiej- mniej niespodzianek. Moja skóra nie tolerowała olejowania rano... kiedy nałożyłam później makijaż zwyczajnie się pod tym wszystkim pociła. Teraz robię OCM wieczorem, rano biały jeleń+ hydrolat+ lekki nawilżacz i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Mam nadzieję, że nie czeka mnie jakiś większy wysyp tylko będzie coraz lepiej.
OCM stosuję dopiero jakieś 2 tyg., ale efekty już są- cera rozjaśniona, worki pod oczami jakby mniej widoczne (to możliwe?), pory ładnie się oczyszczają.
Póki co moja mieszanka olejów to ok. 20% rycynowego i 80% z pestek winogron, ostatnio dodałam jeszcze kilka kropli arganowego. Odkąd przeczytałam o tej metodzie chciałam jak najszybciej zacząć ją stosować więc wykorzystałam to co akurat miałam w domu. Przeczytałam, że przy mojej mieszanek skłonnej do wyprysków cerze olej winogronowy nie powinien wyrządzić szkody i na razie jest ok.

Teraz mam zamiar zmienić mieszankę i dobrać składniki bardziej "świadomie". Zrobiłam zamówienie na ZSK i kupiłam olej jojoba i z pachnotki. Chciałam zrobić taki mix: 20%rycynowy, 30% z pachnotki i 50% jojoba. Myślałam że taka mieszanka powinna się u mnie sprawdzić dobrze, ale teraz nachodzą mnie wątpliwości. Doczytałam, że jojoba jest bardzo podobny do rycyny i boję się, że może mnie to wszystko połączone razem wysuszyć. Co chwilę dowiaduję się czegoś nowego... myślałam, że jojoba fajnie natłuszcza i zmiękcza skórę, a tutaj wyczytałam że można go stosować zamiast rycyny ktoś ma się wybitnie suchą skórę, a rycyna go podrażnia. Dlatego teraz wywnioskowałam, że jednak połączenie rycyny i jojoby do OCM nie jest najlepszym pomysłem, ale może się mylę i u mnie się sprawdzi?
Jasne. U mnie było podobnie. Skóra pod oczami jest cienka. Po OCM jest zabezpieczona emolientem - traci mniej wilgoci.

Stosuję babydream fur mama[ma w sobie dość jojoby]80% z rycynowym 20%. Nie zauważyłam przesuszu. Ale dziewczyny już pisały o tym. Spróbuj, zobacz i sama oceń. Każda skóra reaguje inaczej.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując