Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-11, 08:34   #535
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
hej, zainteresowałam się tym wątkiem i powiem Wam, że zdziwiły mnie moje odkrycia, ale najpierw prosiłabym kogoś o potwierdzenie.
Mam dużo kosmetyków AVONU i na nich nie ma daty produkcji. Są różne kody. Weszłam na stronę kalkulatora, do której dałyście link na początku wątku i kilka kodów weszło, ale tylko takie, które mają jedną literkę i 4 cyferki. Natomiast reszta kodów , które mają 1 literkę i 6 cyferek nie wchodzą - pisze, że kod jest zły. Zauważyłam, że wszystkie kosmetyki, które "nie wchodzą" czyli mają literkę i cyferek, na końcu mają zawsze dwie jedynki więc wpisując kod pominęłam jedynki... i wyszło mi, że niektóre są przeterminowane, chociaż zamówiłam je z katalogu w poprzednim miesiącu... Przykład kodów:
G0611 (ma 1 literkę i 4 cyferki - wchodzi w kalkulator i jest ważny)
G100811
Z181111
Z031111
F070711
Z090511
F110111

Te kody powyżej mają 1 literkę i 6 cyferek, więc jak wpisuje w kalkulator to jest odpowiedź, że błędnie sformułowany kod. Wszystkie mają na końcu
jedynki więc pomijam je i wpisuję bez jedynek... i wyskakuje w niektórych, że nie ważne. Czy to możliwe ? Czy jednak nie powinnam interpretować bez jedynek na końcach? Jak sprawdzić datę ważności w takim razie ?
Wydaje mi się, że akurat avon umieszcza na swoich kosmetykach daty produkcji a nie daty ważności. W związku z tym podane przez ciebie kody można by rozkodować tak:
G100811 - data produkcji 10.11.2011
Z181111 - prod 18.11.2011
itd
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując