Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 21:39   #28
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Stylizacja
Cytat:
Krem do stylizacji, VERONA
Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
Wklejam składy kosmetyków do stylizacji, które mam w swoich zasobach i proszę o analizę- głownie chodzi mi o to ile złego mogą zrobić bo efekty stylizacji podobają mi się, ale nie wiem jaki mają one wpływ na kondycje włosów. Oraz których najlepiej uzywać przy aktualnym stanie pogody

Krem do stylizacji, VERONA

Skład: aqua, glyceryl stearate, glycerin, cetearyl alcohol, caprylic/ capric triglyceride, cera alba(beeswax), dimethicone, polyacrylate-2 crosspolymer, triethanolamine, panthenol, hydrolyzed keratin, aloe barbadensis leaf extract, polysorbate-20 & tocopherol &linoleic acid &PABA & retinyl palmitate, DMDM hydantoin, parfum, disodium EDTA, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, benzyl beznozate, citronellol, hexyl cinnamal, limonene, linalool.
W składzie przeważają emolienty (nawilżą, zatrzymają wodę we włosie przez utworzenie filmu na włosach), choć wysoko w składzie występuje gliceryna, która przyciąga wodę z otoczenia.
Polyacrylate-2 crosspolymer odpowiada za stylizację
Silikon dodaje elastyczności, blasku, wygładza włosy, ułatwia rozczesywanie.
Przed zapachem występuje również regenerująca keratyna, wzmacniający pantenol, ekstrakt z aloesu, witamina A i E.

Bardziej podoba mi się krem do stylizacji, jedwab zaraz po wodzie ma alkohol, może wysuszyć, gdyby nie on byłoby fajnie.
Krem ma ciekawy emolientowo-humektantowy skład z keratyną, pantenolem i aloesem.
Zakładając, że przeważają emolienty krem jest bezpieczny zarówno gdy jest bardzo wilgotno jak i bardzo sucho: wtedy włos ani nie 'nasiąknie' nadmiernie wodą ani nadmiernie się nie wysuszy.
Jeśli go stosowałaś z sukcesem przez ostatnie tygodnie, znaczy, że gliceryna na tej pozycji gdy powietrze jest suche nie jest Ci straszna ;-)


Przy kremie ze względu na silikon należy pamiętać, żeby co jakiś czas myć włosy szamponem bez silikonów a z SLES.

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2013-10-02 o 17:44
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując