Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-17, 10:24   #839
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
W opisie toniku jest napisane, że działa nawilżająco, więc można być zaskoczonym. Chociaż jest alkohol, więc jakoś się z tym wysuszeniem liczyłam.
I też dbam o nawilżenie, bo w ogóle należę raczej do sucharków... ale może źle to robię? Mam filtr,który w moim odczuciu jest dość treściwy (soraya 45), a na noc do żelu HA dodaję tyle oleju, że niejedna by się złapała za głowę (czytam, że ktoś daje dwie, trzy kropelki... ja dodaję co najmniej dwa razy tyle). Używam hydrolatu z kocanki dość obficie.
W następnym zamówieniu planuję zmienić żel HA z alantoiną i pantenolem na peptydowy (gdzieś słyszałam, że nawilża lepiej, prawda to?) i mieszać hydrolat z kocanki z aloesowym. Innych pomysłów na zwiększenie nawilżenia nie mam. Ale jak ktoś ma, to bardzo poproszę o rady.
Raczej nie jestem typem skłonnym do zapychania.
Kochana, mamy rozny rodzaj cery. Ty jestes typowym sucharkiem zas ja mam cere lekko mieszana w kierunku normalnej,bo cos sie jej ostatnio pozmienialo:P I byc moze dlatego u Ciebie jest taki a nie inny efekt po zastosowaniu tego toniku. Ja wczesniej tez mialam uczucie sciagniecia, ale odkad zaczelam uzywac kremu calma Z ziaji wymieszana z trzema kroplami oleju z pestek malin i kapka zelu peptydowego to absolutnie z cera nic sie nie dzieje.


Tutaj ze stronki wkleje Ci:

"Osoby o suchej cerze po zastosowaniu kremu z kwasami o lekkiej konsystencji powinny dodatkowo nałożyć właściwy krem o działaniu nawilżającym czy bardziej natłuszczającym w zależności od stanu i potrzeb cery. Skóra poddana uprzednio działaniu substancji złuszczających lepiej i intensywniej przyjmie składniki aktywne zawarte w kremie. Natomiast w przypadku cery mieszanej lub tłustej dodatkową warstwę kremu należy nakładać tylko na suche miejsca czyli zwykle policzki i naturalnie na szyję i dekolt. Jeśli czujemy, że również pozostałe części twarzy w strefie T, potrzebują dodatkowego nawilżenia, możemy je również potraktować lekkim preparatem nawilżającym."

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
No nie do końca, to zalezy od stężenia i od rodzaju kwasu. Właściwie to kwasy nie wysuszają (w sensie odtłuszczania takim jak glinki i alkohol albo takim jak izotretinoina działająca na aktywność gruczołow lojowych i ich ilość) tylko nawilżają (jedne bardziej inne mniej), tylko łuszczenie i podrażnienie dają taki efekt. Docelowo, czyli po przyzwyczajenia skóry do kwasów, kremy nawilżające powinny być zbędne.
W moim przypadku jest tak, ze Diacneal (6% glikola) działał na mnie tylko nawilżajco i burakogennie, kwas migdałowy nawilza ponizej 15%, kwas laktobionowy idealnie nawilża w steżeniu 15% do wyższych nie doszłam - żaden krem sie nie umywa
Dzieki za sprostowanie. Niestety nie przeczytalam dokladnie, a odkad czytam o kwasach przewija mnie sie motyw,ze po ich uzyciu cere trzeba dosc konkretnie nawilzac,wiec pomyslalam,ze to naturalna sprawa,ze "wysuszaja" nasza cere tudziez powoduja jej sciagniecie czy napiecie.


Dziewczyny mam na wymiane ewentualnie do odsprzedania prawie caly puder perlowy (uzyty raz) i hydrolat oczarowy (wiecej niz polowa). Jakby co to prosze na priv sie zglaszac.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-10-17 o 10:26
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując