Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-28, 15:51   #18
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Czy jest sposob, aby nauczyc dziecko spania w lozeczku?

Dziewczyny dobrze Ci radzą, żebyś odpuściła metodę wypłakiwania.
Moja pięciomiesięczna córeczka zaraz po urodzeniu spała w łóżeczku oczywiście przystawionym do naszego łóżka...Potem coś się poprzestawiało i był wielki bunt na łóżeczko więc Hania spała z nami... Na szczęście mamy duuuże łóżko więc Mąż się mieścił...Ja podobnie jak Nikii mam wprowadzony stały rytuał zasypiania a Hania ostatnio nie zasypia przy piersi jak przez ostatnie dwa miesiące tylko kończy jeść i zaczyna się wiercić... przez kilka ostatnich wieczorów odłożyłam Ją do łóżeczka z Jej ulubioną przytulanką i po 5minutach po prostu zasypiała.
Mam wrażenie, że potrzebowała bliskości i stąd był Jej bunt na łóżeczko. Teraz wie, że w razie czego może się przytulić i że wezmę Ją do łóżka (bo tak robię po pobudce na karmienie ok 3-4) W dzień też czasem drzemię razem z Nią i moje dziecko jest wtedy przeszczęśliwe. A kiedyś próbowałam na siłę Ją uśpić tak, jak pisze Tracy Hogg, ale jak odpuściłam i zaczęłam naprawdę słuchać Jej potrzeb, to usypianie przestało być koszmarem i widok łózeczka już nie jest powodem do płaczu.
TruskawkowaPomarańczo, ja doradzałabym spokój i pracę malutkimi kroczkami. Rytuał daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i stałości, których tak potrzebuje...Życzę powodzenia i dużo cierpliwości

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Mogę jesze polecić książkę "Zasypianie bez płaczu" Williama i Marthy Sears.
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując