Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - znieczulenie- depilacja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-03, 17:34   #11
Agula138
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wronki
Wiadomości: 3
GG do Agula138
Dot.: znieczulenie- depilacja

Dziewczyny! Jest cud!
Przeglądałam wiele wypowiedzi na temat znieczulania i niwelowania bólu przy depilacji. Przyznam szczerze, że dla mnie ten zabieg jest zawsze boleściwy. Przeważnie odpowiedzią była gorąca kąpiel. Zgodzę się z tym. Jednak kiedy nie brałam długiej kąpieli, musiałam znaleźć inny sposób.
Idąc myślą kąpieli wyszedł mi taki oto ciąg dedukcyjny:
kąpiel=ciepło+wilgoć>ciep ło=rozszerzanie porów i łatwe wychodzenie włosków ale TEŻ ciepło=znieczulenie bólu, ciepło+wilgoć=sauna, więc może sauna "na sucho"?
Może to zabrzmi całkowicie komicznie, ale przed depilacją danej powierzchni (koło o średnicy około 10cm) nagrzewam ją suszarką. Dość intensywne ciepło (nie letni powiew), ale nie tak, aby parzyło. Nagrzewam tam skórę a następnie od razu łapię za depilator. Efekt? 85% "tłumienia" bólu!
Zapytacie, "ale jak to?".
Otóż myślę, (bo nie jestem specjalistą neurologiem), że nasze komórki nerwowe, a konkretnie ich zakończenia przy mieszkach włosowych, są w stanie odebrać tylko jeden bodziec na raz. Stąd, jeśli odczuwam intensywne ciepło, to nie czuję bólu. Jestem osobą bardzo wrażliwą a to jest mój "złoty lek" przy depilacji.
Dziewczyny, suszarki w dłoń i powodzenia!
Agula138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując