Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-26, 12:59   #6
MarlenaL
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaL
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sahara Zachodnia
Wiadomości: 448
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez Helineth Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to norma wśród wymagań prywatnych właścicieli. Gdy kiedyś pracowałam w pewnym sklepie, kazano i przychodzić 15 minut wcześniej, do tego dochodziło zamykanie sklepu 15 minut później (do 22 nie mogłam nawet kiwnąć palcem jeżeli chodzi o zamknięcie), a jak zdarzył się jakiś nadgorliwy klient to i pół godziny później (bo przecież klient jest najważniejszy i może wybrzydzać nawet do 23). Codziennie pracowałam więc od 30 minut do 45 dłużej - oczywiście bezpłatnie, wystarczy policzyć ile to jest tygodniowo i miesięcznie.

Tzw. "prywaciarz" może wszystko, a jeżeli komuś to nie pasuje, to na jego miejsce znajdzie się masa chętnych. Co innego w sieciówkach, większych firmach - tam bardzo często obowiązują odgórne zasady, ew. jeżeli ktoś musi zostać dłużej, ma za to zapłacone w ramach nadgodzin. Choć oczywiście jak zwykle nie ma reguły...
Czyli moge ja cmoknac aj byloby ok te 15 min ale gdyby powiedziala jak czlowiek czlowiekowi, zapytala, bez namyslu powiedzialabym ze ok, mamy ciezki okres (wszystkich swietych), nie ma problemu. Ale po co od razu kodeks? Albo sie go trzymamy albo nie. Jesli tak to wracam na ta kwiaciarnie na ktorej powinnam byc jako stazystka, nie powinnam zostawac sama bo w koncu sie ucze itd. Swoja droga ciekawe jak z kontrolami na stazach
__________________
03.07.2007
25.07.2010
MarlenaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując